Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komornik zajął konto Krzysztofa Stanowskiego na wniosek Dariusza Tuzimka

Krzysztof Stanowski jest szefem Grupy Weszło, w skład której oprócz serwisu Weszlo.com wchodzą Weszło TV, biuro podróży Weszło Travel organizujące wyjazdy na mecze piłkarskie i drużyna piłkarska KTS Weszło. Stanowski jest też współudziałowcem i współzałożycielem Kanału Sportowego prowadzonego na YouTube (screen YouTube/WeszłoTV)

Komornik sądowy z Piaseczna zajął konto bankowe Krzysztofa Stanowskiego, aby uregulować jego dług wobec Dariusza Tuzimka. To konsekwencja sądowej przegranej założyciela Weszlo.com.

Na początku br. Dariusz Tuzimek, felietonista WP SportoweFakty, wygrał proces sądowy z Krzysztofem Stanowskim – założycielem Grupy Weszło i wspólnikiem Kanału Sportowego. Poszło o książkę Stanowskiego z 2016 roku "Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów" i fragment dotyczący Tuzimka.

Krzysztof Stanowski nie przeprasza

Obaj na początku wieku pracowali w "Przeglądzie Sportowym" – Tuzimek był zastępcą naczelnego, a Stanowski dziennikarzem piszącym o piłce nożnej. Stanowski napisał, że Tuzimek m.in. nie przykładał się do pracy.

Czytaj też: Kanał Sportowy od sierpnia będzie nadawał z nowego studia

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Stanowski powinien przeprosić Tuzimka na stronie głównej Weszlo.com i zwrócić mu niespełna 2 tys. zł (część kosztów procesu). Sąd orzekł także zadośćuczynienie na rzecz Tuzimka, ale solidarnie od Stanowskiego i wydawcy jego książki – spółki Czerwone i Czarne. Całe zasądzone zadośćuczynienie Tuzimek otrzymał od wydawnictwa, więc nie może się już domagać go od Stanowskiego. Czerwone i Czarne w kwietniu zamieściło także przeprosiny, czyli w pełni wykonało wyrok.

Natomiast Stanowski nie zamieścił na Weszlo.com oświadczenia (powinno mieć określoną treść, format i być widoczne przez 30 dni), w którym miał przeprosić Tuzimka za naruszenie jego dóbr osobistych. Nie oddał też wspomnianej kwoty tytułem zwrotu kosztów sądowych. Dlatego Tuzimek wystąpił do sądu o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności.

Komornik zajął konto Stanowskiego

W ślad za tym komornik zajął konto Stanowskiego, aby pobrać należności na rzecz Tuzimka. Natomiast przeprosinami, czyli pozostałą częścią niewykonanego przez Stanowskiego wyroku, ponownie będzie musiał zająć się sąd.

Czytaj też: Dziennikarze na telefon w mailach Dworczyka. „Czy moglibyście rozreklamować?”

Dariusz Tuzimek nie chce komentować sprawy. Krzysztof Stanowski nie odpowiedział na pytanie "Presserwisu", dlaczego nie przeprasza swojego byłego szefa.

(GK, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.