Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oto 5 inicjatyw mediowych, które warto wesprzeć w 2022 roku

Mój subiektywny wybór: pięć projektów, które warto dotować w 2022 roku - proponuje Barbara Erling

Coraz więcej mediów idzie na swoje, zmieniając model biznesowy na subskrypcje czy crowdfunding. Dlatego moim tegorocznym postanowieniem noworocznym - które zapisałam sobie w notesie - jest wsparcie chociaż jednej wartościowej inicjatywy mediowej w internecie. Oto mój wybór - pięć projektów, które warto dotować w 2022 roku, ustawiając cykliczny przelew na Patronite.pl lub wykupując subskrypcję - pisze Barbara Erling z "Press".

Dział Zagraniczny 

Różnorodność tematyczna i nieprzeciętny talent Macieja Okraszewskiego do prowadzenia wywiadów przekonują mnie, aby ustawić cykliczny przelew na Patronite dla Działu Zagranicznego. Okraszewski zgrabnie przeskakuje z tematu na temat, nie tracąc przy tym na merytoryce. W Dziale Zagranicznym posłuchacie o litewskich poganach, przestępcach, którzy piorą brudne pieniądze za pomocą kryptowalut czy nigeryjskiej kinematografii. Dowiecie się, czym są mikronacje, jak Indonezja chce rozwiązać problem tonącej stolicy, i że w Sudanie są piramidy. Ze wszyskich tematów zawsze wyciska esencję, podaną w przystępny, zrozumiały dla każdego sposób. Propozycja szczególnie dla tych, którzy w covidowym świecie tęsknią za podróżami. 

Koszt: wpłata na Patronite jest dowolna (link do Patronite'a)

***

Newonce.club

Muszę przyznać, że w pewnym sensie zmusili mnie do wykupienia u nich subskrypcji, bo zamknęli za paywallem jeden z moich ulubionych podcastów, czyli Rozmowy Wojewódzki & Kędzierski. Oprócz podcastów w ramach subskrypcji zyskujemy dostęp do artykułów premium i materiałów wideo Newonce.net i Newonce.sport. W tym drugim polecam szczególnie celne analizy Dominika Piechoty, największego fana piłki hiszpańskiej, jakiego znam. Chociaż Newonce jest świeżutki na rynku subskrypcji, wie dobrze, jak nie zniechęcić zainteresowanego kupnem subskrypcji. Nawigacja strony, na której kupuje się subskrypcję jest łatwa, mają proste opcje subskrypcyjne, a sam proces płacenia trwa nie więcej niż 3 minuty. Kupowanie u nich subskrypcji to sama przyjemność.

Koszt: miesięczny dostęp do newonce.club kosztuje 29 zł. Teraz jest promocja i za pierwszy miesiąc płaci się zaledwie 5 zł (link do subksrypcji)

***

Voice House Club

Choć płatną strefę subskrypcyjną wprowadzą dopiero w pierwszym kwartale 2022 roku, już teraz wiem, że dołożę się do biznesu. W Voice House każdy znajdzie coś dla siebie. Są podcasty o motoryzacji, winie, zdrowiu psychicznym. Na Voice House nauczymy się angielskiego z Olgą Pietrykiewicz, wystąpień publicznych z Jarosławem Kuźniarem i morsowania z Joanną Pachałko. Szczególnie polecam podcast Technologicznie, w którym Bartosz Pucek i Jarosław Kuźniar opowiadają o trendach w biznesie technologicznym. 

Koszt: zobaczymy

***

“Gazeta Wyborcza”

Największy wygrany nagród Grand Press 2021 - nie przez przypadek. Ich teksty, szczególnie te z działu krajowego, potrafią zdołować, ale dzięki nim dowiadujemy się o największych przekrętach świata polityki i biznesu w Polsce i za granicą. Największą słabość mam do tekstów tworzonych przez BIQdatę, bo aktualne wydarzenia tłumaczą wizualizacjami, infografikami i wykresami. Niech potwierdzeniem tego, że “Gazeta Wyborcza” nie zawodzi, będzie fakt, że mam subskrypcję "GW" nieprzerwanie od momentu, gdy pierwszy raz wykupiłam ją na drugim roku studiów.

Kwota: miesięczna subskrypcja Wyborcza.pl kosztuje 19,90, ale teraz trwa promocja i za pierwsze 4 tygodnie zapłacicie tylko 4,90 (link do prenumeraty)

***

Virtual Dream

Piotr Łój, założyciel fundacji Virtual Dream, nie prowadzi stricte mediowej działalności, ale jest twórcą kontentu, dlatego znalazł się na tej liście. Za sprawą technologii VR spełnia marzenia dzieci chorych na raka oraz osób leżących w hospicjach. Przynosi im świat zewnętrzny do szpitalnego łóżka, przenosząc do miejsc, do których w inny sposób pacjenci nigdy by nie trafili. Poprzez gogle VR chorzy mogą uczestniczyć w wyprawie na wulkan na Islandii, pobawić się ze szczeniakami, nurkować z delfinami, spotkać na żywo kolegów z klasy, wybrać się w podróż dookoła świata ze Świętym Mikołajem czy po prostu wrócić do domu. Niesamowicie inspirujący, zabawny i empatyczny człowiek, który robi wiele dobrego dla innych.

Koszt: wpłata na Patronite jest dowolna (link do Patronite'a)

;

(BAE, 07.01.2022)

Pozostałe tematy weekendowe

Durczokratyzm. Rzecz o Kamilu Durczoku. O zmarłym tylko...
Po Trójce do celu. Stacja traci, ale ktoś ma swoje pięć...
Coś dla koneserów. I śmieszno, i straszno, czyli Michał...
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.