Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdjęcia roku najlepszych polskich fotoreporterów

Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, kapliczka z Michaelem Jacksonem, szkolny turniej szachowy, sztorm na Bałtyku, pożar sortowni śmieci - najlepsze zdjęcia uwieczniają niecodzienne i te pozornie błahe sytuacje. Jednak tylko najlepsi fotoreporterzy potrafią je zachować w niezapomnianych kadrach.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

W tegorocznej edycji nagrodzono poruszające zdjęcia dokumentujące żałobę po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; obrazy pokazujące nastroje obywateli w podzielonym narodzie; dające do myślenia, ale niepozbawione humoru zdjęcia ukazujące różne przejawy z codziennego życia; są piękne portrety ludzi, których na co dzień nie zauważamy, i fotografie środowiska, na których widać zagrożenie ze strony człowieka.

Przypominamy najlepsze zdjęcia pojedyncze nagrodzone w Grand Press Photo 2019:

Galeria: Zdjęcia roku

(PAZ, 31.12.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Michał Kołodziejczyk nie będzie naczelnym...
Mój ryngraf. Wywiad z Wojciechem Cieślą
Hajsik na Tiktoku
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.