Dział: PRASA

Dodano: Październik 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył konkurs Grand Press 2018

Materiały do nagród Grand Press 2018 będą przyjmowane do 5 listopada br.

Od 1 października można zgłaszać prace do tegorocznej edycji konkursu Grand Press. Tradycyjnie jury przyzna nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie, a kolegia redakcyjne wybiorą Dziennikarza Roku 2018.

Organizatorami 22. edycji konkursu są magazyn "Press" oraz Fundacja Grand Press. Konkurs składa się z dwóch podstawowych części: wyboru najlepszych materiałów dziennikarskich mijającego roku i wyboru Dziennikarza Roku. Zostaną też przyznane nagrody: Grand Press Digital, Grand Press Economy i Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego.

Zgłoszenia materiałów do nagród Grand Press przyjmowane będą do 5 listopada br. Ocenione zostaną materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe opublikowane albo wyemitowane w mediach, w języku polskim, między 1 listopada 2017 roku a 31 października 2018 roku. Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy/internetowy, radiowy, telewizyjny/wideo), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.

Nagrodę Grand Press Digital otrzyma dziennikarz lub redakcja, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Nagrodę Grand Press Economy otrzyma dziennikarz lub redakcja wyróżniający się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego miesięcznik "Press" ustanowił w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzyma ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

Ponadto już po raz 22. kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Kandydatów będą mogły zgłaszać do 4 grudnia. Szczegóły obu konkursów - w regulaminach na stronie www.grandpress.pl.

Laureatów Grand Press 2018 poznamy na uroczystej gali w grudniu br. Mecenasem konkursu jest firma Kulczyk Investments. Sponsorami konkursu są firmy Huawei i Grupa Lux Med. Partnerem Nagrody im. B. Tomaszewskiego jest BGŻ BNP Paribas. Partnerem nagrody Grand Press Economy – Allegro. Partnerem nagrody Grand Press Digital – Facebook. Partnerami konkursu są: ZAiKS, Grupa Żywiec, Google.

(RG, 01.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W grudniu ostatni numer „Zeszytów Literackich”

Kwartalnik "Zeszyty Literackie" powstał w 1982 roku w Paryżu

Redakcja kwartalnika „Zeszyty Literackie” poinformowała na Facebooku, że 144. numer pisma, który ukaże się w grudniu, będzie ostatnim.  

Powodem jest trudna sytuacja finansowa pisma. W grudniu ub.r. straciło sponsora, jakim przez ponad 12 lat była Agora, wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”. Wiosną dopiero po odwołaniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało kwartalnikowi dotację w wysokości 90 tys. zł na działalność w 2018 roku. W 2015 roku „Zeszyty Literackie” otrzymały dotację w wysokości 450 tys. zł na trzy lata. 

Kwartalnik "Zeszyty Literackie" powstał w 1982 roku w Paryżu. W 1990 roku redakcja przeniosła się do Warszawy.

(PAZ, 01.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo