Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bianka Mikołajewska odchodzi z Wirtualnej Polski. Ma mieć magazyn w TVP

Bianka Mikołajewska w Wirtualnej Polsce przez kilka miesięcy była szefową Magazynu WP (fot. materiały prasowe)

Dziennikarka Bianka Mikołajewska odchodzi z Wirtualnej Polski. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że przechodzi do Telewizji Polskiej, gdzie ma przygotowywać magazyn reportersko-śledczy.

Mikołajewska w Wirtualnej Polsce pracowała od lipca 2022. Była tam m.in. szefową Magazynu WP (od marca do października 2023).

Dziennikarka potwierdza "Presserwisowi", że do rozstania z WP doszło za porozumieniem stron. Nie zdradza swoich planów zawodowych.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pracuje nad programem reportersko-śledczym, który będzie nadawany w TVP. Trwa jeszcze do niego rekrutacja reporterów.

Przed dołączeniem do WP Bianka Mikołajewska była - od czerwca 2016 roku - zastępczynią redaktora naczelnego serwisu OKO.press i szefową działu śledczego. Od września 2021 roku prowadziła poniedziałkowe wydania "Popołudniowej rozmowy w RMF FM". Współpraca z radiem zakończyła się jednak w momencie podjęcia pracy w WP, ponieważ, jak wyjaśniała sama Mikołajewska, rozgłośnia uznała, że Wirtualna Polska jest jej bezpośrednią konkurencją. Wcześniej, od 2013 do 2016 roku, Mikołajewska była dziennikarką "Gazety Wyborczej", a w latach 2000-2013 - "Polityki".

Bianka Mikołajewska jest laureatką najważniejszych nagród dziennikarskich. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a w 2019 roku w tym samym konkursie tytuł Dziennikarza Dekady. Była Dziennikarzem Roku 2016 w plebiscycie polskich redakcji organizowanym przez "Press".

(MNIE, 26.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.