Wydanie: PRESS 01-02/2024

Trolle nie są Lege Artis

Są tak dobrzy, że trafili do rankingów z innymi porządnymi serwisami. Ale to antyukraińska propaganda

We wrześniu 2023 roku w czołówce polskich serwisów ekonomicznych, prawnych i gospodarczych znalazł się blog kancelarii Lega Artis. Wyprzedził „Rzeczpospolitą” i „Gazetę Wyborczą”. Z wynikiem niemal 8 mln realnych użytkowników znalazł się w pierwszej trójce za Money.pl (WP Holding) i „Business Insider” (RASP). Lega Artis nie jest jednak serwisem ekonomicznym ani prawnym, choć na taki usiłuje pozować. „Legaartis.pl to niezależny portal informacyjny. Informujemy o sprawach istotnych dla całego kraju, jak i o najnowszych wiadomościach z całego świata. Naszym głównym celem jest rzetelne informowanie o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie” – napisano w opisie strony.

Ale Lega Artis to ani portal informacyjny, ani nie informuje rzetelnie, choć dobrze maskuje swoje rzeczywiste intencje. To blog, który należy do kancelarii Lega Artis. Jednak i sama kancelaria, i blog mogą budzić pewne wątpliwości.

Ryszard Parka

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.