Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łódź najmocniejszym miastem na Facebooku

Łódź w zestawieniu IBIMS za maj wylądowała na pierwszym miejscu – wyprzedzając Poznań, Warszawę, Kraków i Wrocław (fot. Kenny Eliason/Unsplash.com)

Nie liczba postów, ale zaangażowanie przekłada się na popularność profili dużych miast na Facebooku. Według ostatniej analizy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych duży rolę w tym obszarze odegrała wojna w Ukrainie.

O Łodzi mówią dziś pozytywnie wszyscy analitycy branży SEO/SEM.

Łódź najlepiej na Facebooku

To nie tylko angażujące viralowe filmy, ale również interakcja. – Wygląda na to, że wiedzą, co robią – komentuje Jarosław Szczygielski, specjalista w branży pozycjonowania stron. – Każdy kolejny krok wygląda na przemyślany.

Czytaj też: Google będzie płacić za treści. Jest porozumienie z francuskimi wydawcami

Łódź, która komunikację internetową opiera, jak twierdzi, na intuicji i pracy urzędników Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta w zestawieniu IBIMS za maj wylądowała na pierwszym miejscu. Wyprzedza Poznań, Warszawę, Kraków i Wrocław.

– Działamy tylko siłami naszych pracowników – informuje „Presserwis” biuro prasowe Urzędu Miasta. W maju Łódź zebrała nie tylko największą liczbę obserwujących, ale też dzięki własnej aktywności przyciągnęła największe grono komentatorów.

Press

Liczba postów nie zawsze przekłada się na reakcje użytkowników (screen: IBIMS.pl)

O komentatorów starały się również Poznań i Warszawa, zajmujące drugie i trzecie miejsce w zestawieniu. W wynikach liczbowych są jednak daleko z tyłu.

Rafał Trzaskowski najaktywniejszy

Łódź to dziś potentat samorządowy w social mediach. Na drugim końcu skali jest Zielona Góra. – To ciekawy wynik – komentuje dla „Presserwisu” Marcin Wiśniewski, dyrektor IBIMS. – Profil facebookowy Zielonej Góry opublikował w maju 707 wpisów. Poznań, który w rankingu interakcji zajmuje drugie miejsce, opublikował ich niewiele więcej, bo 715.

Czytaj też: Paramount+ debiutuje w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii

– W zasadzie przekazujemy tylko komunikaty miejskie – mówi „Preserwisowi” biuro kontaktów z mediami w Zielonej Górze.

Oficjalne profile facebookowe miast są często dublowane przez ich prezydentów. Ale nie zawsze. W zestawieniu facebookowej aktywności prezydentów dominuje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Gdańska prezydentka, Aleksandra Dulkiewicz, mogła liczyć na pięciokrotnie mniej reakcji na jej posty. Jeszcze mniej zaangażowania użytkowników Facebooka wywołali Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Piotr Krzystek ze Szczecina i Hanna Zdanowska z Łodzi. Zestawienie zamyka Tadeusz Truskolaski z Białegostoku, który mimo niewielkiego facebookowego odzewu oceniany jest jako jeden z najsprawniejszych samorządowców w Polsce.

Wśród prezydentów miast królował Rafał Trzaskowski. Jego profil wygenerował ponad 3150 tys. interakcji. Druga w zestawieniu Aleksandra Dulkiewicz osiągnęła ich niespełna 700 tys.

– Ten raport powstał na podstawie naszych własnych narzędzi statystycznych, ale wspomagamy się też ogólnodostępnymi narzędziami – mówi w rozmowie "Presserwisowi” MarcinWiśniewski, dyrektor IBIMS.

Czytaj też: Musk po raz pierwszy spotkał się z pracownikami Twittera. Entuzjazmu nie wzbudził

(PAR, 22.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.