Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Musk po raz pierwszy spotkał się z pracownikami Twittera. Entuzjazmu nie wzbudził

Elon Musk z pracownikami Twittera rozmawiał z hotelowego pokoju. Po jego przemówieniu, sesja pytań i odpowiedzi potrwała godzinę (fot. Wikimedia Commons/Heisenberg Media)

Elon Musk po raz pierwszy spotkał się z pracownikami Twittera. Wirtualnie przedstawił 8 tys. ewentualnych przyszłych podwładnych wizję rozwoju firmy.

"Musk powiedział pracownikom Twittera, że ludzie powinni mieć możliwość mówienia tego, co chcą" – podaje stacja CNBC. Pytany o redukcję zatrudnienia odparł lakonicznie: "To zależy". "Firma musi być zdrowa. Obecnie koszty przewyższają przychody" – zaznaczył. I dodał: "Każdy, kto wnosi znaczny wkład, nie ma się czym martwić". Te słowa nie wywołały entuzjazmu. Większość zatrudnionych obawia się zwolnień.

Czytaj też: Państwowa Inspekcja Pracy nie prowadzi kontroli w RAS Polska po odejściu Lisa

Według relacji obecnych na spotkaniu Musk miał stwierdzić, że chce, by Twitter osiągnął miliard użytkowników dziennie. Tymczasem w raporcie na koniec pierwszego kwartału 2022 roku serwis informował o 229 mln użytkowników.

Jak podaje CNBC, Musk potwierdził, że zamierza dotrzymać słowa i za 44 mld dol. przejąć firmę.

Czytaj też: Brytyjskie władze zatwierdziły ekstradycję Juliana Assange'a do USA

(MAC, 20.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.