Temat: instagram

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instagram usunął konto fotoreportera ze zdjęciami z Ukrainy

Maciej Stanik publikuje zdjęcia z wojny w Ukrainie na nowym profilu (screen: Instagram/@maciej.stanik)

Instagram usunął konto fotoreportera Macieja Stanika, który relacjonuje wojnę w Ukrainie. Przyczyn serwis nie podaje.

Maciej Stanik jest zdobywcą tytułu Fotoreporter Roku 2020 przyznawanego przez Stowarzyszenie Fotoreporterów. Na Instagramie zamieszcza zdjęcia z relacji z wojny w Ukrainie. - Zdjęcia robię do mediów. Instagram to dla mnie tylko narzędzie i to nie najważniejsze, bo liczę się z tym, że dziś jest, a jutro może go nie być - mówi Maciej Stanik.

Czytaj też: 36 proc. Polaków poważa zawód dziennikarza. Czy to dużo?

Jego konto ze zdjęciami m.in. z Ukrainy zniknęło tydzień temu, sześć godzin po opublikowaniu ostatniej porcji zdjęć dokumentujących okrucieństwo rosyjskich żołnierzy wobec ukraińskich cywilów. Jak twierdzi Stanik, którego zdjęcia prezentowały m.in. Voice of America i Al-Jazeera, obrazy nie odbiegały przekazem od prac innych fotoreporterów z Ukrainy. Przez tydzień Stanik usiłował skontaktować się z centrum pomocy Instagrama, by ustalić przyczyny usunięcia jego konta, ale nie dostał odpowiedzi. Biuro PR firmy Meta nie odpowiedziało również na pytania "Presserwisu".

Maciej Stanik, który dokumentował m.in. konflikty w Afganistanie i Górskim Karabachu założył już kolejny profil na Instagramie (@maciej.stanik) i ponownie publikuje w tym serwisie zdjęcia z Ukrainy.

Czytaj też: Wzrost cen papieru nie chce wyhamować

(PAR, 05.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.