Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Publicis Groupe zwraca pracownikom 85 proc. wstrzymanych pensji

Obniżki pensji w Publicis Groupe trwały pół roku (fot. Pixabay.com)

Publicis Groupe wraz z grudniową pensją zwraca pracownikom 85 proc. tego, co zostało wstrzymane w wypłatach od początku pandemii.

Decyzja została  już zakomunikowana pracownikom. - Uważam, że wchodząc w okres pandemii, zrobiliśmy mądry ruch, przygotowując organizację na wielką niewiadomą - podkreśla Piotr Piętka, co-CEO Grupy Publicis. - Co więcej, była to obniżka naprawdę dobrowolna i zarazem sprawdzająca, jak solidarni potrafimy być względem siebie.

Piętka dodaje, że praktycznie 100 proc. załogi przystąpiło dobrowolnie do tego programu. - Nie zwalnialiśmy ludzi, a intensywnie pracowaliśmy i widzieliśmy, że taka strategia z miesiąca na miesiąc się sprawdza i pozwala generować dodatkowe przychody. Osiągane w tym roku przychody pozwoliły na oddanie ludziom w znaczącej części tego, co de facto firmie pożyczyli.

- Nasi ludzie dobrowolnie udzielili nam kredytu zaufania, wierząc, że wdrażana strategia jest jedyną słuszną. Podjęliśmy tę decyzję z szacunku do wszystkich bez wyjątku, chcąc przede wszystkim chronić miejsca pracy. Teraz przyszedł moment, żeby im to zrekompensować. Ludzie byli, są i będą największa wartością naszej organizacji - dodał Tomasz Pawlikowski, co-CEO Grupy Publicis.

Publicis Groupe program czasowego i dobrowolnego obniżenia pensji pracowników wdrożyła w marcu. Jako pierwsi do programu obniżek wynagrodzeń - o 20 proc., przystąpili pracownicy kadry zarządzającej. W dalszej kolejności wszystkie osoby tworzące Publicis Groupe (od 5 do 15 proc). Program został tak pomyślany, żeby pracownicy o najniższym wynagrodzeniu zostali obciążeni obniżką pensji w najmniejszym stopniu. Od września pensje były już wypłacane w całości.

Publicis Groupe Polska tworzą firmy: Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett, Publicis, LiquidThread, Publicis Commerce, Data Science, MSL, Publicis Consultants, Prodigious, Arc.

(AMS, 10.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.