Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Publicis Groupe obniża pensje, inne agencje też rozważają taką możliwość

Obniżki pensji mają być sposobem na zachowanie miejsc pracy w reklamie (fot. Pixabay.com)

Publicis Groupe poinformowała o planach obniżenia pensji wszystkich pracowników. Tłumaczy, że to sposób na zachowanie miejsc pracy w grupach reklamowych.

 - W trosce o dobrą kondycję naszej organizacji w długofalowej perspektywie, a przede wszystkim w celu ochrony miejsc pracy teraz i w przyszłości, zaproponowaliśmy wszystkim pracownikom Publicis Groupe dobrowolną, czasową obniżkę wynagrodzeń, którą rozumiemy jako gest solidarności każdego z nas w stosunku do całej firmy - mówi Piotr Ruszak, chief communications officer Publicis Groupe Polska. 

Obniżki zaczęły się od kadry zarządzającej

Jako pierwsi do programu dobrowolnych obniżek wynagrodzeń - o 20 proc., przystąpili pracownicy kadry zarządzającej. W dalszej kolejności wszystkie osoby tworzące Publicis Groupe. Program został tak pomyślany, żeby pracownicy o najniższym wynagrodzeniu zostali obciążeni obniżką pensji w najmniejszym stopniu (kilka procent).  - Wdrażamy program etapami, a okres obniżki wynagrodzeń potrwa kilka miesięcy. Wierzymy, że przystąpi do niego 100 proc. osób tworzących Publicis Groupe i dzięki temu ochronimy maksymalną liczbę miejsc pracy w naszej organizacji – dodaje Ruszak. Piotr Piętka, co-CEO Grupy Publicis podkreśla, że jest za wcześnie by mówić o tym, jak cała organizacja odniesie się do propozycji zarządu. - Wierzę, że spotka się ona ze zrozumieniem wszystkich ludzi w Publicis Groupe i razem solidarnie przystąpimy do programu dobrowolnych czasowych obniżek wynagrodzeń. Cel jest jeden - ochrona miejsc pracy, i to obecnie jest najważniejsze - mówi Piętka.

Publicis Groupe Polska tworzą firmy: Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett, Publicis, LiquidThread, Publicis Commerce, Data Science, MSL, Publicis Consultants, Prodigious, Arc.

Obniżki pensji to jedna z możliwości

W Grupie DDB nie ma w tej chwili konkretnych planów obniżek pensji, ale Szymon Gutkowski nie wyklucza, że może będzie to konieczne. - Omnicom, do której należy DDB, na razie nie wymusza na nas oszczędności, ale je rekomenduje - przyznaje Gutkowski. - Przygotowujemy różne scenariusze działania kryzysowego. Obniżki pensji są jedną z możliwości, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji. Może w kolejnych miesiącach, ale nie jest to przesądzone. Natomiast Omnicom wyszedł też z inicjatywą dotyczącą wynagrodzeń szefów grupy, czyli Pawła Kastory i mojego, a myśmy na nią przystali - zaznacza. Gutkowski nie podaje, jakiego rzędu są to obniżki.

Grupę DDB tworzą w Polsce: DDB Warszawa, Gutenberg, CutCut, Happy Endians Digital Production, BNA.

Obniżek pensji ma nie być w GroupM. - Nie zamierzam obniżać swoim pracownikom pensji. I w maju też to nie nastąpi. Nikt z mojego zespołu nie będzie miał zmniejszonego wynagrodzenia, a jeśli zajdzie potrzeba, to obniżka będzie dotyczyła wyłącznie mnie – mówi Izabela Albrychiewicz, CEO GroupM w Polsce. W ramach tej grupy działają agencje mediowe Wavemaker, Mindshare, Mediacom.

Jak zapewnia Joanna Dziwisińska-Grzelak, PR manager IPG Medibrands, także Grupa IPG Medibrands nie obniżyła wynagrodzeń pracowników.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(AMS, IKO, 23.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.