Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Polityka" przyspieszyła wydanie i zwiększyła cenę

Najnowsze wydanie "Polityki" ma 108 stron i kosztuje 8,90 zł

"Polityka" (Polityka) ze względu na tzw. długi weekend czerwcowy (Boże Ciało) przyspieszyła o jeden dzień swoje cotygodniowe wydanie. Tygodnik dziś pojawił się w kioskach w zwiększonej objętości i cenie wyższej o 1 zł.

Pismo ma 108 stron (zazwyczaj między 80 a 88 stron) i kosztuje 8,90 zł (zwykle 7,90 zł). Nie zmienił się nakład tygodnika - 120 tys. egz. - Wydania wielkanocne i majówkowe "Polityki" także kosztowały 8,90 zł i bardzo dobrze się sprzedały - mówi Piotr Zmelonek, dyrektor wydawniczy "Polityki". Ten numer "Polityki" będzie dostępny na rynku o jeden dzień dłużej niż zazwyczaj (kolejne wydanie jak zwykle w środę). 

Bez zmian w tym tygodniu wychodzi "Gazeta Polska". Jej środowe wydanie będzie jak zwykle kosztować 5,99 zł. Tak samo jak dotychczas pojawi się na rynku cyfrowe wydanie tygodnika "Wprost" (AWR Wprost) - w piątek o godz. 15 (cena okładkowa to 10 zł, w e-Kiosku - 4,50 zł).

Już 3 czerwca ukazało się podwójne wydanie "Tygodnika Powszechnego" (Tygodnik Powszechny). Kolejny numer pojawi się w sprzedaży 17 czerwca.

Liderem sprzedaży tygodników opinii jest "Polityka". Jej sprzedaż ogółem w pierwszym kwartale br. wyniosła 90 016 egz.

Galeria: 40 lat CNN

(SK, 09.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.