Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Borek: dostałem pocztą wypowiedzenie z Polsatu

Mateusz Borek powiedział o otrzymaniu wypowiedzenia w sobotę w Kanale Sportowym (screen: YouTube.com/Kanał Sportowy)

Komentator sportowy Mateusz Borek poinformował na Kanale Sportowym, że pod koniec kwietnia otrzymał wypowiedzenie umowy, która wiązała go z telewizją Polsat.

Borek w trakcie sobotniego programu na żywo na Kanale Sportowym w serwisie YouTube powiedział, że pod koniec kwietnia otrzymał wypowiedzenie z pracy, datowane na 29 lutego. "Potwierdziłem, że się podpisuję pod tym zwolnieniem z pracy. Mam troszeczkę inną optykę na sposób zwolnienia. Nie wiedziałem, że nie jestem pracownikiem Polsatu od 29 lutego, dowiedziałem się o tym 28 kwietnia, odbierając list polecony datowany na 21 kwietnia" - mówił Borek.

Z Polsatem był związany od 7 sierpnia 2000 roku.  "Zawsze Polsat będę traktował jak swój dom, jestem wdzięczny za szansę, za zrealizowanie pasji, za wolność słowa i treści względem mojej osoby przez właściciela" - podkreślił Borek. "Spotkałem w stacji wielu fajnych ludzi, ale pewnie też kilku niefajnych, którym za bardzo zaufałem. Traktowałem ich w kategorii przyjaciół, a się okazało, że w międzyczasie ktoś robił jakąś politykę i wbijał mi nóż" - dodaj komentator.

Losy współpracy Borka z Polsatem były przedmiotem spekulacji, ponieważ nadawca zdecydował się niedawno uregulować działalność internetową swoich dziennikarzy, a Borek zaangażował się w projekt Kanał Sportowy. Na skutek tego Tomasz Smokowski odszedł ze stacji (też jest w Kanale Sportowym), Roman Kołtoń został niezależnym ekspertem, a Sebastian Staszewski zmienił formę zatrudnienia. Borek wcześniej przekonywał, że szefom stacji nie przeszkadza jego pozatelewizyjna aktywność.

Pod koniec lutego Borek rozpoczął też stałą współpracę z Onetem i "Przeglądem Sportowym". 20 czerwca ma się odbyć gala bokserska w Hotelu Arłamów, której organizatorem jest kierowana a przez Borka spółka MB Promotions.

Mateusz Borek do Polsatu trafił z Canal+. Obsługiwał dla stacji m.in. piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2002 i 2006 roku oraz Mistrzostwa Europy w 2008 i 2016. Był komentatorem większości spotkań rozgrywanych przez reprezentację Polski.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(PAZ, 31.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.