Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Borek o pracy w Polsacie: szef nie korzysta z moich usług

Mateusz Borek zaangażował się w Kanał Sportowy (screen: YouTube.com/Kanał Sportowy)

Mateusz Borek nie pojawia się obecnie na antenie Polsat Sport, ale cały czas jest zatrudniony w Polsacie.

- Oficjalnie jestem pracownikiem. Po prostu szef nie korzysta z moich usług. Jego decyzja - informuje Mateusz Borek. Po powrocie z urlopu, na którym był do końca lutego, miał rozmawiać z kierownictwem Polsatu. Pytany, czy się spotkał, odpowiada jedynie: - To już zostawię dla siebie.

Choć rozgrywki sportowe, które komentował Borek, zostały zawieszone z powodu zagrożenia koronawirusem, nadal nadawany jest w Polsat Sport program "Cafe futbol". Dziennikarz już jednak go nie prowadzi.

Losy współpracy Borka z Polsatem są przedmiotem spekulacji, ponieważ nadawca zdecydował się niedawno uregulować działalność internetową swoich dziennikarzy, a Borek zaangażował się w projekt Kanał Sportowy. Na skutek tego Tomasz Smokowski odszedł ze stacji (też jest w Kanale Sportowym), Roman Kołtoń został niezależnym ekspertem, a Sebastian Staszewski zmienił formę zatrudnienia.

Mateusz Borek do Polsatu przeszedł w 2000 roku z Canal+. Obsługiwał dla stacji m.in. piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2002 i 2006 roku oraz Mistrzostwa Europy w 2008 i 2016. Był komentatorem większości spotkań rozgrywanych przez reprezentację Polski.

(KOZ, 03.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.