Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Liczna reprezentacja polskich dziennikarzy na gali wręczenia Nagród Nobla

Uroczystość wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk rozpocznie się o 16.30 (screen: YouTube/Onet News)

Największe polskie media zamierzają relacjonować galę wręczenia Nagród Nobla prosto ze Sztokholmu.

Telewizja Polsat na uroczystość, podczas której wręczona zostanie Oldze Tokarczuk literacka Nagroda Nobla, wysłała berlińskiego korespondenta Tomasza Lejmana. Dla TVN w Sztokholmie pracuje dziś dwoje reporterów – Katarzyna Kolenda–Zaleska (z "Faktów" TVN) i Marcin Kwaśny (reporter TVN24). TVP wysłała natomiast korespondenta z Berlina Cezarego Gmyza, samą ceremonię będzie transmitować na antenach TVP Info i TVP Kultura.

Redakcja tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) w sobotę zaapelowała do Telewizji Polskiej o transmisję z wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. W niedzielę dyrektor TAI Jarosław Olechowski zapewniał na Twitterze, że wydarzenie będzie transmitować TVP Info.

Radio Zet wysłało na miejsce dziennikarkę Annę Józefowicz, z RMF FM natomiast do Sztokholmu pojechał wóz satelitarny oraz dziennikarze i producenci: szefowa redakcji kulturalnej Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Tomasz Staniszewski, Mateusz Chłystun oraz Michał Dukaczewski. Rozgłośnia zaplanowała specjalne wydania wiadomości emitowane prosto ze Sztokholmu.

Korespondentką "Gazety Wyborczej" jest natomiast dziennikarka Natalia Szostak, której towarzyszy fotoreporter Albert Zawada. Dla "Rzeczpospolitej" rozdanie nagród relacjonować będzie Anna Nowacka-Isaksson, która mieszka w Sztokholmie i współpracuje z dziennikiem od wielu lat.

Na stronie głównej Wp.pl w oddzielnym boksie pokazywana będzie transmisja ze Sztokholmu. Podobnie jak w Onecie, gdzie ponadto Olgę Tokarczuk będzie można zobaczyć także w środę 11 grudnia w wywiadzie Katarzyny Janowskiej (szefowej działu Kultura w Onecie), który będzie transmitowany ze Sztokholmu.

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

(MNI, 10.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.