Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Lipiec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Samcik poleca ulubione apki

Wygodne płacenie za paliwo, karty lojalnościowe w smartfonie i agregatory informacji - swoje ulubione apki poleca Maciej Samcik, założyciel i redaktor naczelny serwisu Subiektywnie o finansach.

Press

INOREADER

(Innologica, wersja darmowa i płatna – 49,99 dol. rocznie)

Agregator informacji z moich ulubionych blogów i serwisów internetowych. Teksty można przesyłać i zachowywać w takich narzędziach, jak: Dropbox, Evernote, OneNote, Pocket. Dla ułatwienia czytania aplikacja jest wyposażona w tryb dzienny i nocny. Lektura do poduszki i kopalnia inspiracji do tekstów. Oszczędzam dzięki niemu furę czasu.

Press

MICROSOFT NEWS

(Microsoft Corporation, darmowa)

Przynajmniej raz dziennie zerkam do tej aplikacji na spis najważniejszych informacji ze świata ekonomii oraz na to, co piszą w gazetach. Informacje pochodzące od wydawców z ponad 20 krajów można segregować tematycznie zgodnie z własnymi preferencjami i zainteresowaniami.

Press

STOCARD

(Stocard GmbH, darmowa)

Odkąd mam tę apkę, przestałem gubić karty lojalnościowe. Ale i tak zapominam ich „wyjmować”. Karty dodaje się przy pomocy aparatu smartfona. Nie trzeba się rejestrować, żeby korzystać z aplikacji.

Press

ORLEN PAY

(PKN Orlen SA, darmowa)

Nie lubię tracić czasu w kolejkach, więc płacę za paliwo smartfonem od razu przy dystrybutorze. Działa to tak, że po zatankowaniu smartfonem skanujemy QR-kod znajdujący się na dystrybutorze, potwierdzamy dane transakcjii wpisujemy PIN do aplikacji. Fakturę dostaniemy e-mailem. Doskonały wynalazek, jeśli nie macie potrzeby kupowania kawy lub hot dogów na stacji benzynowej.

Press

AUTOPAY

(Blue Media SA, darmowa)

Świetny pomysł na płacenie za autostradę. Karta sprzężona z aplikacją, a czytnik przy bramce autostradowej czyta tablice rejestracyjne i po prostu przejeżdżam, płaci się samo. Świetna rzecz, niestety działa tylko na pomorskim odcinku A1.

Press

SKYCASH

(SkyCash Poland SA, darmowa)

Apka absolutnie niezbędna mi do życia, a przede wszystkim do parkowania i płacenia za bilety komunikacji miejskiej. Nie umiałbym już chyba obsłużyć parkometru analogowo. Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.

Press

TIKTOK

(Musical.ly, darmowa)

Kiedy przybija mnie proza życia, to zerkam, jak bawi się młodzież. Wciąż staram się przekazać światu coś sensownego w ciągu 15 sekund, ale w odróżnieniu od użytkowników TikToka nie udaje mi się. Pewnie dlatego, że stary już jestem.

(19.07.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Wędrowanie po ekranie
Od rzeczy
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.