Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edyta Sadowska prezesem NC+

Edyta Sadowska wcześniej była wiceprezesem zarządu platformy nc+ (fot. materiały prasowe)

Od 1 czerwca Edyta Sadowska będzie prezesem i dyrektorem generalnym platformy NC+. Zastąpi na tych stanowiskach Manuela Rougeron.

Rougeron do końca lipca będzie specjalnym doradcą zarządu platformy NC+, a od sierpnia dołączy do zespołu Canal+ International w Paryżu i obejmie stanowisko executive vice president na rynki Azji i Pacyfiku. Będzie także powołany w skład rady nadzorczej platformy NC+.

Sadowska od lutego 2018 roku była wiceprezesem zarządu ds. programowych. Wcześniej była m.in. prezesem zarządu spółki Ringier Axel Springer Polska, a następnie członkiem zarządu połączonych struktur Grupy Onet RASP. Odpowiadała tam za budowę oraz realizację strategii rozwoju i transformacji cyfrowej tytułów prasowych oraz mediów online.

Manuel Rougeron pracował m.in. w Unifrance Film International, w 1998 roku został członkiem Komitetu Organizacyjnego piłkarskich Mistrzostw Świata we Francji. W 2007 roku rozpoczął pracę w Canal+ International jako dyrektor ds. programowych, w 2009 roku został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie Canal+ International w Wietnamie. Przed dołączeniem do platformy NC+ był dyrektorem zarządzającym w Canal+ Caledonia.

(JSX, 17.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Rozrywka w powtórce Eurowizji nie pokazała występu, na którym całowały się pary jednopłciowe

Biuro prasowe TVP wyjaśnia, że "forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego" (screen Vod.tvp.pl)

TVP Rozrywka, emitując powtórkę pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji, nie pokazała występu transseksualistki Dany International.

We wtorek 14 maja po występie wszystkich uczestników Eurowizji zaśpiewała Dana International, a realizatorzy pokazywali całujące się na widowni pary. Półfinał transmitował TVP 1, dzień później pokazał go kanał TVP Rozrywka.

"TVP Rozrywka, pytanie - czy to prawda, że wycięliście w powtórce półfinału Eurowizji fragment występu Dany International (transseksualistki, która wygrała konkurs w 1998), bo na nagraniu są całujące się pary jednopłciowe? Tak tylko sprawdzam, bo podobno TVP nie popiera cenzury" - napisał na Twitterze Marek Szolc, warszawski radny Nowoczesnej.

"Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego" - wyjaśnia biuro prasowe TVP. "Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem" - informuje spółka. TVP zaznacza, że zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 17.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.