Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekstraklasa rozwija własne media, skróty meczów w TVN i TVP

Dwuminutowe skróty meczów PKO Ekstraklasy w swoich programach informacyjnych będą pokazywać TVN i TVP (screen: Youtube.com/EkstraklasaORG)

Stacja TVN kupiła prawa do pokazywania skrótów z meczów piłkarskiej Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. Z wyłączeniem Polski i siedmiu krajów bałkańskich w płatnym serwisie streamingowym będą dostępne transmisje na żywo ze wszystkich spotkań.

Dwuminutowe skróty meczów w swoich programach informacyjnych będą pokazywać TVN i TVP, która wcześniej nabyła do nich prawa wraz z pakietem 37 transmisji w sezonie. Dłuższe, bo pięciominutowe relacje ze spotkań znajdą się 10 minut po ostatnim gwizdku na stronie Ekstraklasa.tv oraz jej aplikacji. Najciekawsze fragmenty meczów trafią do niej już w trakcie ich trwania. Użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia z 20-sekundowymi klipami z bramkami i najciekawszymi sytuacjami. Prawa do dystrybucji pięciominutowych skrótów będą miały również NC+, kluby uczestniczące w rozgrywkach oraz Polski Związek Piłki Nożnej, a także jeden z portali, z którymi Ekstraklasa prowadzi jeszcze rozmowy.

Wszystkie mecze PKO Ekstraklasy będą pokazywane za granicą (poza wspomnianymi Bałkanami) w stworzonym przez spółkę płatnym serwisie streamingowym. Szczegóły dotyczące oferty cenowej i możliwości zapłaty za dostęp do transmisji poza granicami Polski mają zostać podane przed startem nowego sezonu. Od 2015 roku spotkania poza Polską były dostępne bezpłatnie na platformie Dailymotion.

Na bazie licencji i sublicencji w Serbii, Chorwacji, Północnej Macedonii, Czarnogórze, Kosowie, Słowenii, Bośni i Hercegowinie prawa do transmisji meczów nabyła telewizja Planet Sport, będąca własnością Telekom Austria. W tych krajach nie będzie możliwości skorzystania z dostępu z serwisu streamingowego Ekstraklasy. „Prowadzimy jeszcze rozmowy z telewizją Sportdigital, która chce transmitować po 30 meczów w sezonach 2019/20 i 2020/21 na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Rozmawiamy też z nadawcami amerykańskimi za pośrednictwem agencji Cubillos i z nadawcą indonezyjskim, który zainteresowany jest transmisjami meczów z udziałem Lechii Gdańsk” - twierdzi, cytowana w komunikacie, Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych w Ekstraklasie SA.

Spółka wraz z NC+ prowadzi jeszcze negocjacje z firmami bukmacherskimi dotyczące sprzedaży praw medialnych na terenie Polski. Międzynarodowe prawa do pokazywania meczów w bukmacherskich punktach stacjonarnych i na platformach internetowych posiada firma IMG.

W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 wszystkie 296 meczów będzie transmitowanych na platformie NC+. Jednocześnie TVP pokaże na antenie otwartej 37 meczów – po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 05.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.