Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NC+ zmieni nazwę na Platforma Canal+

Platforma NC+ powstała w marcu 2013 roku (fot. materiały prasowe)

W drugiej połowie roku platforma satelitarna NC+ zmieni nazwę na Platforma Canal+. Ma to umocnić markę Canal+ w portfolio platformy.

Jak poinformował nas Piotr Kaniowski, kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert w NC+, do zmiany nazwy ma dojść w drugiej połowie tego roku. „Zmiana nazwy powoli nam na dalsze inwestycje w rozwój silnego ekosystemu Canal+, który nadal będzie łączył najlepszy sport, film i rozrywkę w jednym miejscu, w tym również w modelu OTT dzięki planowanej usłudze myCANAL” - informuje w e-mailu Kaniowski.

Platforma NC+ powstała w marcu 2013 roku w wyniku połączenia spółek Canal+ Cyfrowy (operator Cyfry+) i ITI Neovision (operator platformy N).

Spółka ITI Neovision w okresie rozliczeniowym od kwietnia 2017 roku do grudnia 2018 roku miała 3,78 mld zł przychodów i 195,2 mln zł zysku netto. Akcjonariuszami ITI Neovision są: Grupa Canal+ (zarejestrowana we Francji), posiadająca 51 proc. akcji, TVN (32 proc. akcji) i zarejestrowany w Holandii Liberty Global Ventures Holding B.V. (17 proc. akcji).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 19.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.