Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bertold Kittel: "Ekstremiści nie wzięli się znikąd"

Bertold Kittel otrzymał też nagrodę w kategorii Dziennikarstwo Śledcze (screen: Youtube.com/MagazynPress)

"Część polityków w Polsce ma coś do ukrycia i coś na sumieniu jeżeli chodzi o ruchy ekstremistyczne, bo one nie wzięły się przecież zupełnie znikąd" - uważa Bertold Kittel z TVN, Dziennikarz Roku 2018.

Kittel zdobył w głosowaniu redakcji 106 punktów. Za nim byli: Andrzej Stankiewicz z Onetu (51 punktów), Grzegorz Głuszak z ”Superwizjera” TVN (41 punktów), Konrad Piasecki z TVN 24 (36 punktów), Bianka Mikołajewska z Oko.press (23 punkty).

Otrzymał też, wspólnie z Anną Sobolewską i Piotrem Wacowskim, nagrodę w kategorii DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE za materiał „Polscy neonaziści” („Superwizjer” TVN 24, TVN).

(PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cezary Łazarewicz: „Chciałem się dowiedzieć, jak to było w 1968 roku"

Cezary Łazarewicz napisał zwycięski reportaż wspólnie z Ewą Winnicką (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Cezary Łazarewicz, współautor najlepszego reportażu prasowego 2018 roku, wyjaśnia, że pomysł na zwycięski tekst wziął się z czystej ciekawości.

- Najtrudniejsze było to, aby pojechać do Czech, odnaleźć ludzi i żeby oni opowiedzieli nam tę historię w taki sposób, jak oni ją widzieli, a nie jak my ją widzimy - mówi Cezary Łazarewicz o pracy nad tekstem „Zbrodnia na skrzyżowaniu w Jičínie”, który napisał wspólnie z Ewą Winnicką.

Materiał, który ukazał się w dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”, opowiada o długo ukrywanym, wstydliwym dla Polaków epizodzie z 1968 roku, gdy nasze wojska weszły do Czechosłowacji. W trakcie gali Grand Press został on nagrodzony w kategorii REPORTAŻ PRASOWY/INTERNETOWY.

(PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.