Dział: PRASA

Dodano: Październik 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Egipt wzywa do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie Chaszodżdżiego

Dżamal Chaszodżdżi zaginął na początku października (screen: Youtube.com/ The International Institute for Strategic Studies)

Egipt wezwał do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie zaginięcia saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego i ostrzegł przed politycznym wykorzystywaniem tej sprawy w stosunku do Arabii Saudyjskiej.

"Egipt podkreśla znaczenie ujawnienia prawdy o tym, co się wydarzyło, w transparentnym dochodzeniu" - podało w oświadczeniu ministerstwo spraw zagranicznych. Kraj ten stwierdził, że "z niepokojem" obserwuje rozwój sytuacji i wspiera wysiłki Arabii Saudyjskiej w celu jej opanowania.

W ubiegłym tygodniu publikujący m.in. w "The Washington Post" 59-letni Dżamal Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, aby załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Policję zawiadomiła jego narzeczona Hatice Cengiz, która czekała przed konsulatem. Tureckie władze od początku twierdziły, że dziennikarz został zamordowany. Rijad utrzymywał z kolei, że doniesienia są nieprawdziwe. Zapewniano, że Chaszodżdżi sam opuścił teren placówki.

(PAP, GDYJ, 15.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.