Visa

WSPIERAMY KOBIETY W BIZNESIE I W SPORCIE

WZMACNIANIE POZYCJI MIKROPRZEDSIĘBIORCZYŃ JEST KLUCZOWE DLA ODBUDOWY GOSPODARKI

W Visa wierzymy, że gospodarka, która wspiera inkluzywność społeczną, przynosi korzyści wszystkim, w każdym miejscu na świecie. Dlatego zobowiązaliśmy się do jej współtworzenia, aby przyczynić się do zapewnienia każdemu dostępu do bezpiecznych, wygodnych i przystępnych cenowo płatności i usług finansowych.

Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój handlu cyfrowego, co w dużym stopniu wpłynęło na mikro- i średnich przedsiębiorców. Ponieważ takie firmy stanowią trzon gospodarek, zatrudniając miliony osób na całym świecie, chcemy pomóc im zaadaptować się do nowych warunków i odnaleźć w coraz bardziej cyfrowej rzeczywistości. W tym celu w kwietniu 2020 roku, czyli tuż po wybuchu pandemii, podjęliśmy natychmiastowe decyzje związane z działalnością Visa Foundation i uruchomiliśmy środki finansowe na realizację projektów kierowanych do osób i grup najbardziej potrzebujących pomocy. W ciągu kilku najbliższych lat Visa Foundation planuje przeznaczyć 210 mln dol. na pomoc firmom najbardziej dotkniętym skutkami pandemii. Szczególne miejsce wśród adresatów naszych działań zajmują mikroprzedsiębiorstwa oraz kobiety. W Polsce Visa wspiera wiedzą, doświadczeniem i finansowo Fundację Polska Bezgotówkowa. W ramach prowadzonego przez nią programu małe firmy przez 12 miesięcy mogą bezpłatnie korzystać z terminali obsługujących płatności zbliżeniowe. Dzięki tej inicjatywie zainstalowano już 400 tys. terminali w całym kraju, co oznacza, że prawie co trzeci z nich funkcjonuje dzięki wsparciu z Programu Polska Bezgotówkowa.

Biznesy prowadzone przez kobiety zmagały się z przeciwnościami od dawna – na takie wyzwania wskazywało ponad 250 mln przedsiębiorczyń na całym świecie. Wiele małych firm i mikroprzedsiębiorstw prowadzą właśnie kobiety, więc skierowana do nich pomoc może przełożyć się na wsparcie, które dotrze do wielu członków lokalnych społeczności. Wzmacnianie pozycji kobiet w gospodarce jest jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia równości płci, ograniczenia ubóstwa i dalszego rozwoju gospodarczego sprzyjającego inkluzywności.

W  2020 roku Visa wystartowała z inicjatywą She’s Next, Empowered by Visa, w ramach której tworzone są darmowe warsztaty online. W ich trakcie najbardziej wpływowe liderki w branży dzielą się z właścicielkami małych przedsiębiorstw wskazówkami i poradami dotyczącymi prowadzenia firmy. Dodatkowo chcemy zachęcić kobiety do tego, żeby w szczery i otwarty sposób mówiły o pieniądzach.

W Polsce Visa została partnerem programu „Top women w e-biznesie” założonym przez Fundację Kobiety e-Biznesu. Jego celem jest edukacja uczestniczek w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej i korzystania z najbardziej potrzebnych narzędzi do prowadzenia biznesu online. Dodatkowo program ten w innowacyjny sposób łączy warsztat wiedzy z metamorfozą wizerunkową uczestniczek.

Visa wierzy w akceptację i równość wszędzie – od boisk po sale konferencyjne. Dowodem na to jest wspieranie przez Visa kobiecego sportu. Visa chce inspirować dziewczęta i młode kobiety, a także stwarzać im możliwości, dzięki którym będą mogły spełniać swoje marzenia. Dlatego została pierwszym w historii głównym sponsorem rozgrywek UEFA w piłce nożnej kobiet w latach 2018–2025, a także największym sponsorem tej dyscypliny sportowej na świecie. Wraz z UEFA pracuje nad tym, by kobieca piłka nożna zajęła należne jej miejsce w sercach fanów.

– Kobiety często nie mogą w pełni wykorzystać swojego potencjału na rynku pracy. Gdyby dzieliły się wszystkimi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, społeczeństwo i gospodarka na pewno skorzystałyby na tym. Widzimy tę olbrzymią niewykorzystaną szansę, dlatego w Visa realizujemy szereg inicjatyw na rzecz wzmacniania pozycji kobiet, zarówno w pracy, w biznesie, jak i w sporcie, z czego jako kobieta jestem wyjątkowo dumna – podsumowuje Katarzyna Jezierska, dyrektorka działu marketingu Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Press

KONTAKT

[email protected]

EFEKTY

210 MLN DOL. PLANUJE PRZEZNA-CZYĆ VISA FOUNDATION w ciągu kilku najbliższych lat na pomoc firmom najbardziej dotkniętym skutkami pandemii

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.