Wydanie: PRESS 05-06/2023

Serum prawdy

Dziennikarz radiowy Howard Stern miał dobry pomysł na biznes: najpierw zbił fortunę na szokowaniu słuchaczy, a potem zrobił z siebie guru rozmów z celebrytami

PROWADZĄCY LEGENDARNY PROGRAM „THE HOWARD STERN SHOW” jest dziś najlepiej zarabiającym prezenterem radiowym na świecie o majątku szacowanym na 650 mln dol.

Dziennikarz w 2020 roku podpisał kolejny pięcioletni kontrakt z amerykańską platformą satelitarną Sirius XM, która według doniesień medialnych już wtedy płaciła mu ok. 100 mln dol. rocznej pensji. Program Sterna dostępny na kanałach Howard 100 i Howard 101 od lat jest dla swojego pracodawcy kurą znoszącą złote jajka. Gdy dziennikarz ogłosił w 2004 roku transfer do Sirius XM, medium to miało zaledwie 600 tys. subskrybentów. Dziś to niemal 35 mln. Eksperci są zgodni, że duża w tym zasługa Sterna, który zbudował wokół siebie rzeszę lojalnych fanów gotowych na zapłacenie nawet wysokiej miesięcznej subskrypcji. Według analiz przytaczanych przez Yahoo Finance ok. 10–15 proc. subskrybentów Sirius XM płaci za dostęp tylko po to, by słuchać audycji Sterna.

„The Howard Stern Show” oferowany jest w pakiecie premium za 23,99 dol. miesięcznie, czyli o 5 dol. więcej niż opcja podstawowa dająca dostęp do kanałów muzycznych i rozrywkowych. Howard Stern swoich fanów nie zawodzi: podczas niemal 50-letniej kariery odpytywał największych amerykańskich celebrytów, którzy nierzadko wyjawiali mu swoje największe sekrety i słabości. To właśnie podczas rozmowy ze Sternem Madonna przyznała się do randkowania z raperem Tupakiem Shakurem, Lady Gaga do wciągania kokainy, a Paul McCartney oficjalnie obwinił za rozpad The Beatles nieżyjącego kolegę z zespołu Johna Lennona.

Marta Zdzieborska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.