Wydanie: PRESS 04/2003

Moda na luksus

Istotą PR marki luksusowej nie jest jej upowszechnianie, lecz utrwalanie wizerunku dostępnej dla ograniczonego kręgu osób.

Obrazy, rzeźby, cygara, droga biżuteria czy alkohole, a także dobra użytkowe, takie jak ekskluzywny apartament w centrum miasta, jacht z palisandrowym wykończeniem, futurystyczne biuro firmy na Wall Street w Nowym Jorku - to wszystko dobra służące zakomunikowaniu światu swojej pozycji społecznej i statusu materialnego. - Definicji dóbr luksusowych jest nieskończenie wiele - mówi Marek Wróbel, prezes agencji Neuron. 

Dobrem luksusowym jest również wartość intelektualna (premiera w teatrze, recital dla wybranej grupy ludzi), której znaczenie można wykreować jak każdą modę. - W premierze filmu "Ogniem i mieczem" uczestniczyli najważniejsi politycy i biznesmeni w Polsce. Liczba miejsc ograniczona była do kilkuset. Udział w takim pokazie to również dobro luksusowe - mówi Marcin Olkowicz, prezes agencji Marka PR.

- Cechą dobra luksusowego jest jego wyjątkowość - dodaje Jarosław Gorzko, dyrektor marketingu i PR ze Skanska Property Poland.

Michał Bagiński

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.