Wydanie: PRESS 01-02/2021

Lwica kłamstw

Była twarzą reżimowego „Dziennika telewizyjnego”, do polityki wprowadził ją Józef Oleksy, stała się bohaterką afery Rywina, została trzykrotnie skazana. Dziś Aleksandra Jakubowska jest twarzą prawicowej telewizji internetowej. Jej nowy szef Michał Karnowski zapewnia, że w sprawach fundamentalnych są zgodni

Jest końcówka października. W całym kraju trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, według którego przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Gośćmi wieczornego programu „Gość Wydarzeń” w Polsacie News są prof. Monika Płatek i przedstawiona jako publicystka Aleksandra Jakubowska. „Ten werdykt jest pewnym ciągiem technologicznym pokazującym ogromną pogardę, brak poszanowania dla prawa i traktowanie kobiet w sposób dehumanizujący” – mówi prof. Płatek. „Jeśli chcemy być odpowiedzialne za swoje ciało, powinnyśmy być odpowiedzialne za swoją płodność. Nie może być tak, że aborcja na życzenie stanie się jeszcze jednym środkiem antykoncepcyjnym” – odpowiada Jakubowska, obecnie prowadząca program „Gorące pytania” w telewizji wPolsce.pl.

Jej opinie wywołują liczne komentarze: „Aleksandra Jakubowska – lwica lewicy – broni zakazu aborcji i chwali TK… Nie wierzę w to, co widzę i słyszę...”, „Pani Jakubowska kojarzyła mi się z PRL i później z SLD, a ma całkiem zdrowe prawicowe poglądy” – pisze inny.

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.