Wydanie: PRESS 01-02/2021

Runął już ostatni mur

Reportaż Marcina Gutowskiego w TVN 24 o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu był sygnałem, że kończy się czas tabu wokół papieża Jana Pawła II w Polsce

OBSZERNY, PRAWIE PÓŁTORAGODZINNY REPORTAŻ „DON STANISLAO. DRUGA TWARZ KARDYNAŁA DZIWISZA” pokazał nie tylko udział hierarchy w chronieniu pedofilów w Kościele, ale też rzucił cień na rolę Jana Pawła II w tej kwestii. – Mocny i poruszający, bo mocno dotyka papieża – ocenia Piotr Pacewicz, redaktor naczelny OKO.press.

Poważny, porządny i obszerny – chwali reportaż wyemitowany 9 listopada ub.r. w TVN 24 Marek Sekielski, współtwórca dwóch dużych dokumentów o pedofilii w Kościele. Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski komentował: „Mocne, obiektywne i pozbawione elementów jakiejkolwiek niechęci przedstawienie wszystkich faktów”.

Aleksandra Pawlicka z Newsweek.pl zauważyła, że większość pojawiających się w filmie zarzutów była już wcześniej znana. A jednak materiał przykuł ogromną uwagę opinii publicznej.

Nazajutrz jest to temat wiodący w mediach. Między 8 a 10 listopada ukazuje się o nim ponad 86 tys. wzmianek w mediach społecznościowych i 878 publikacji w mediach tradycyjnych. TVN decyduje o ponownej emisji filmu w głównym kanale. Mimo późnej pory w środku tygodnia materiał osiąga 1,7 mln widzów i 22,5 proc. udziału w widowni, w grupie komercyjnej.

Miesiąc później Marcin Gutowski, mniej znany reporter TVN 24, trafia głosami polskich redakcji do pierwszej piątki konkursu na Dziennikarza Roku.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.