Wydanie: PRESS 01-02/2021

Jak zarządzać pracą w domu

Kalendarz Google’a to często podstawa, żeby w pracy zdalnej opanować chaos. Ale aplikacji do pomocy jest znacznie więcej. Którą wybrać?

Oszczędność czasu to pierwszy argument, jaki pojawia się na liście zalet pracy zdalnej. Nie stoisz w korkach, nie musisz szykować się do wyjścia, przygotowywać z wyprzedzeniem posiłków. Siadasz rano przy komputerze, może nawet w piżamie, i od razu przechodzisz do wykonywania zawodowych obowiązków. W teorii.

Praktyka jest zgoła inna. Nagle okazuje się, że poranny czas na rozruszanie głowy jest niektórym bardzo potrzebny, siedzenie w piżamie do popołudnia działa demotywująco, a obiadu nie da się przygotować w tyle minut, ile zajmuje jego podgrzanie w biurowej mikrofalówce.

Do tego dochodzą: brak przestrzeni identyfikowanej z aktywnością zawodową, wszechobecne rozpraszacze (członkowie rodziny, pranie, sprzątanie) oraz brak bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami.

NIEODŁĄCZNY NOTATNIK I DŁUGOPIS

Realia rynku pracy i sytuacja epidemiologiczna sprawiają, że praca zdalna zostanie z nami na dłużej. Jak sprawić, by nie była koszmarem? Jak pracować efektywnie i nie mieć poczucia, że czas przecieka nam przez palce? Specjaliści radzą: najpierw stwórz sobie odpowiednie warunki do pracy. Znajdź miejsce z dobrym oświetleniem, zadbaj o wygodne krzesło i blat, z którego nie musisz co chwilę przekładać notatek i komputera, postaw w widocznym miejscu zegarek.

Natalia Ryńska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.