Wydanie: PRESS 01-02/2021

Grand Press 2020

Za przeniesienie rzetelnego dziennikarstwa do internetu Dziennikarzem Roku 2020 w głosowaniu 68 redakcji został Dariusz Rosiak

ŚWIĘTO W CIENIU REPOLONIZACJI

Rok 2020 nie zaczął się dla Dariusza Rosiaka optymistycznie. Po głośnym odejściu z radiowej Trójki losy jego audycji „Raport o stanie świata” wisiały na włosku.

Mimo to, jak zauważyły nominujące go redakcje, Rosiak udowodnił, że rzetelne dziennikarstwo broni się również w nowych mediach. Na portalu Patronite rzesze jego fanów wsparły dziennikarza kwotą ponad 500 tys. zł. Obecnie podcast „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka jest jednym z najlepiej słuchanych w polskim internecie.

Dziękując za tytuł Dziennikarza Roku, Rosiak zaznaczył: – To był szalony rok. Na początku roku nie miałem pracy, a dziś dostaję nagrodę na tej gali. Wykonujemy zawód, który jest luksusem, ja przynajmniej ten zawód traktuję jako łaskę. Zaapelował: – Chciałem was zachęcić, żebyście popatrzyli na to, co się stało ze mną, jako dowód na to, że ludzie nie są głupi, nie potrzebują głupich mediów, tylko mądrych, profesjonalnych i uczciwych.

...

JAK GŁOSOWAŁY REDAKCJE

...

 

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.