Wydanie: PRESS 11-12/2020

Winni jesteśmy my

Z Konstantym Gerbertem, dziennikarzem i publicystą m.in. „Gazety Wyborczej”, rozmawia Krzysztof Boczek

„Dać trybunę Jerzemu Urbanowi – żenada i wstyd” – napisał Pan w „Gazecie Wyborczej” w reakcji na wywiad w weekendowym wydaniu. Pana jeszcze rusza Urban w „GW”?

Jeśli Urban ma coś ciekawego do powiedzenia, niech go dziennikarz zacytuje. Ale wywiad jest formułą, w której pokazujemy, że nasz rozmówca zasługuje na trybunę. A kłamcom, manipulatorom nie można jej dawać.

Dwa lata temu wywiad z Urbanem, fakt, że ostry, zrobiła Agnieszka Kublik, w 2009 roku Maciej Stasiński, a siedem lat wcześniej Teresa Torańska.

Tego z 2018 roku nie pamiętam – może byłem za granicą, pewnie zareagowałbym tak samo. Natomiast te wcześniejsze były rozpoznawaniem przeciwnika bojem. Najbardziej poznawczo znaczący był wywiad Torańskiej. Ale teraz wiemy już wszystko o systemie, któremu Urban służył, bo te pytania zostały już wcześniej zadane. Urban sam już nic nie może wnieść, choć może mieć interesujące uwagi na temat Polski dzisiejszej.

Tam były takie informacje – ironizował choćby na temat Jacka Kurskiego. Ponoć Urban trafia do młodzieży. To niedobrze?

Źle o nas świadczy, jeśli z krytyką TVP trzeba trafiać do młodych Urbanem.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.