Wydanie: PRESS 01/2013

Domowym sposobem

Do kręcenia filmów na potrzeby Internetu wystarczają komórki, kompaktowe aparaty fotograficzne i proste programy do montażu

Producenci internetowych kanałów wideo przekonują, że to amatorskie rozwiązania przyczyniają się do ich popularności, a dobór narzędzi do postprodukcji, czyli montażu i animacji, zależy od umiejętności, potrzeb i osobistych doświadczeń. – Praktycznie wszystkie moje produkcje, oprócz Forfiter Bluesa, nakręcone były wyłącznie przeze mnie domowymi, amatorskimi sposobami – mówi Cezary Nowak, czyli CeZik, którego klipy na kanale YouTube obejrzano ponad 35 mln razy. Wyjaśnia, że na początku używał pożyczonej kamery na małe kasety VHS, dopiero później kupił kamerę SD, a teraz używa Canona 550D. Oświetla się kilkoma żarówkami 80-watowymi zamontowanymi na statywie wraz z parasolkami fotograficznymi. – Kręcę się sam, ustawiam aparat na statywie. Scenariusze, jeśli w ogóle, piszę sam. Osobiście również montuję materiały – deklaruje CeZik.

Piotr Zieliński

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.