Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazeta Wyborcza” już bez Katarzyny Wężyk. W Agorze trwają zwolnienia grupowe

Po 12 latach pracy Katarzyna Wężyk żegna się z "Gazetą Wyborczą" (fot. Tytus Żmijewski/PAP)

W ramach zwolnień grupowych z „Gazety Wyborczej” odchodzi Katarzyna Wężyk, dziennikarka "Wolnej Soboty", "Wysokich Obcasów" i magazynu "Książki".

„Po 12 latach żegnam się z »Gazetą Wyborczą«. Nie jest to łatwe, bo to kawał czasu, wysiłku i emocji i poznałam tam wspaniałych ludzi, których będzie mi brakować, no ale też trochę jednak za długo” – napisała na Facebooku Katarzyna Wężyk.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" bez działu korekty. "Decyzja negatywnie wpłynie na komfort pracy"

I dalej: „»GW« jeszcze za moich czasów była miejscem pracy, które wysyłało na wywiady do Nowego Jorku, zamawiało rozmowy z public intellectuals i długie teksty na tematy niekoniecznie bieżące. W magazynie Książki można się rozpisać, pobawić zdaniem, poczytać mądre rzeczy, i to było bardzo przyjemne”.

Karierę dziennikarską Katarzyna Wężyk zaczynała w „Panoramie” TVP, następnie przez pięć lat pracowała w portalu Tvn24.pl. W „Gazecie Wyborczej” jest od 2012 roku. Jest autorką książki "Kanada. Ulubiony kraj świata", a także pozycji "Aborcja jest", która została Książką Reporterską Roku w konkursie Grand Press 2021 (zarówno w głosowaniu jurorów, jak i czytelników).

Czytaj też: Przemysław Szubartowicz ma prowadzić rozmowy w Polskim Radiu 24. Powrót po latach

(JF, 26.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.