Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sakiewicz zgłosił do prokuratury, że TV Republika nie mogła wejść na konferencję ministra

TV Republika pokazywała, że Łukasz Żmuda nie został wpuszczony na konferencję prasową w Ministerstwie Kultury (screen: TV Republika)

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i TV Republika, złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z tym, że jego reporter nie mógł wejść na konferencję prasową ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza.

Sakiewicz złożył zawiadomienie w związku z podejrzeniem złamania art. 44 Prawa prasowego (tłumienie lub utrudnianie krytyki prasowej).

Czytaj też: Wyniki oglądalności "Politycznej kawy" Tomasza Sakiewicza w TV Republika

Tydzień temu reporter TV Republika Łukasz Żmuda nie został wpuszczony na konferencję prasową w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Republika pokazywała, że ochroniarz zamknął przed nim drzwi.

Po stronie TV Republika stanęło Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, które uznało, że zdarzenie było "naruszeniem zasady pluralizmu i wolności słowa". W oświadczeniu Jolanty Hajdasz można było wtedy przeczytać: "Telewizja Republika jako jedyna została wyproszona z budynku ministerstwa i nie mogła uczestniczyć w konferencji. Podczas relacji na żywo dziennikarz stacji Łukasz Żmuda kilkakrotnie próbował dostać się do środka, jednak ochroniarz za każdym razem odmawiał mu wstępu do budynku ministerstwa, a ostatecznie drzwi zamknięto. To skandaliczne wydarzenie, które nie ma prawa zdarzyć się w demokratycznym państwie".

Czytaj też: Kowalczyk: TV Republika jak TVP Info na sterydach. Ale sama skazuje się na niszowość

(PAR, 30.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.