Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Video Brothers zarzucają konkurencji monopolizowanie dyskusji o influencer marketingu

IAA zaprzecza zarzutom Video Brothers (fot. materiały prasowe)

Łukasz Skalik, prezes Video Brothers, zarzucił liderom branży w liście otwartym, że monopolizują dyskusję na temat przyszłości influencer marketingu. Sugestii tej zaprzeczają przedstawiciele IAA, którzy podkreślają, że Video Brothers była zaproszona do udziału w okrągłym stole influencer marketingu.

W liście przesłanym do mediów Skalik informuje, że "z głębokim rozczarowaniem odebrał brak wystosowanego ze strony IAA zaproszenia do udziału w tej inicjatywie" jego agencji. Według niego IAA nie będzie dobrą przestrzenią do tworzenia tego typu inicjatyw, ponieważ na działania okrągłego stołu presję wywierać spróbują przedstawiciele agencji Lifetube.

IAA Polska: "Zaproszenie było wysłane"

"Obawiamy się też, że Państwa inicjatywa będzie wykorzystana instrumentalnie, do zaspokajania potrzeb wizerunkowych podmiotów stanowiących mniejszą część rynku internetowych twórców" – czytamy w liście. Zdaniem Skalika pozycja Video Brothers na rynku jest na tyle istotna, że nie może być pominięta w branżowych dyskusjach. Prezes firmy przypomina, że w przeszłości doszło do podobnej sytuacji przy tworzeniu rejestru twórców w KRRiT. W opinii Skalika branża aktywnie blokowała dostęp do inicjatyw wspólnych Video Brothers, dbając wyłącznie o własny interes.

Czytaj też: Komisja Europejska rozpoczyna kampanię zwalczającą stereotypy dotyczące płci

Do tematu odniosło się natychmiast biuro prasowe IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy. Monika Strogulska-Dwojak, PR manager poinformowała, że zaproszenie do prac w ramach okrągłego stołu influencer marketingu zostało wystosowane także do Video Brothers. – Wiadomość z zaproszeniem została wysłana przez Jerzego Minorczyka, dyrektora generalnego IAA Polska, w dniu 15 listopada 2023 roku – wyjaśnia.

Przedstawiciel Video Brothers twierdzi jednak, że nie otrzymał żadnej informacji w tej sprawie przekazanej oficjalnym kanałem. "Nie zaprosiliście Państwo również innych graczy obecnych na rynku internetowych twórców, którzy po naszym rekonesansie – również potwierdzają brak otrzymania takiej informacji" – nie podaje jednak nazw tych podmiotów.

W rozmowie z "Presserwisem" Łukasz Skalik podkreśla, że nie znalazł zaproszenia ani na mailu, ani na innych komunikatorach. – Jeśli komunikat prasowy w tej sprawie na stronie internetowej IAA stanowił formę powiadomienia/zaproszenia lub próby kontaktu nastąpiły miedzy ukazaniem się rzeczonego artykułu a naszym oświadczeniem (nie stwierdziliśmy ich), to jesteśmy tym bardziej głęboko zaniepokojeni co do intencji – wyjaśnia.

"Nie wykluczamy podjęcia rozmów"

Skalik dodaje, że nawet jeśli teraz otrzyma zaproszenie, agencja Video Brothers "nie będzie w stanie wziąć udziału w przedsięwzięciu". – Będziemy jednak obserwować rozwój sytuacji i nie wykluczamy podjęcia rozmów na ten temat w przyszłości, jeśli sytuacja "parytetu" rynkowego wewnątrz tej inicjatywy zostanie wyrównana z uwzględnieniem innych podmiotów – stwierdza.

Czytaj też: Dentsu mianuje globalnego dyrektora ds. strategii. Został nim Hamish Kinnibugh

Jerzy Minorczyk, dyrektor generalny IAA, wysłał do redakcji "Presserwisu" potwierdzenie przesłania zaproszenia na dwa adresy mailowe: [email protected] oraz [email protected]. Minorczyk dodaje, że nie była to jedyna próba kontaktu z agencją. – Były mailowe remindery oraz próba nawiązania kontaktu telefonicznego pod numerem (+48) 888 644 007, który widnieje na stronie WWW Video Brothers – stwierdza. – Niestety, na żadną próbę kontaktu z naszej strony Video Brothers nie odpowiedziało – wyjaśnia. Dodaje, że w firmie Video Brothers najwyraźniej istnieje problem z przepływem informacji.

Minorczyk: – Ubolewam, że Pan Łukasz Skalik, mając mylne przeświadczenie, iż IAA Polska pominęło Jego firmę w ważnej inicjatywie rynkowej, nie wybrał najprostszej drogi, czyli nie zwrócił się do nas drogą mailową lub telefoniczną o wyjaśnienia. Nasza reakcja byłaby natychmiastowa.

Przypomnijmy, że w ramach okrągłego stołu influencer marketingu podmioty związane z branżą mają wypracować zestaw zasad zapewniających etyczny i bezpieczny rozwój tej części rynku komunikacji.

Czytaj też: "Orlen dla Polski" – ruszyła nowa kampania koncernu. Bohaterem jest pan Marek

(KAP, 28.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.