Temat: kampania społeczna

Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja Europejska rozpoczyna kampanię zwalczającą stereotypy dotyczące płci

Działania prowadzone są w krajach Unii Europejskiej od 23 listopada (fot. materiały prasowe)

Komisja Europejska rozpoczęła w Polsce kampanię #EndGenderStereotypes w mediach społecznościowych. Jej celem jest zakwestionowanie utrzymujących się stereotypów dotyczących płci, które mają wpływ na budowanie nierówności społecznych.

Działania prowadzone są w krajach Unii Europejskiej od 23 listopada. Kreacja została przygotowana dla wszystkich krajów.

Czytaj też: Video Brothers zarzucają konkurencji monopolizowanie dyskusji o influencer marketingu

Organizatorzy planują oparcie aktywności na hashtagu #EndGenderStereotypes. Tym działaniem chcą podnieść świadomość szkodliwego wpływu stereotypów dotyczących płci na kobiety, jak i na mężczyzn, ograniczając swobodę wyboru i możliwości każdego człowieka. Kwestionując stereotypy, kampania ma na celu promowanie równości płci oraz tworzenie bardziej integracyjnego społeczeństwa.

Wyniki badania Eurobarometru obrazują, że respondenci w Polsce nadal utrzymują wyższy poziom stereotypów związanych z płcią: 77 proc. respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że najważniejszą rolą kobiety jest dbanie o dom i rodzinę, podczas gdy 65 proc. uważało, że główną rolą mężczyzny jest zarabianie pieniędzy. Polska zajmuje 18. miejsce w UE pod względem wskaźnika równości płci (Gender Equality Index) z wynikiem 61,9 na 100 pkt, co stanowi 8,3 punktu poniżej średniej.

Kampania jest częścią realizacji strategii Komisji Europejskiej na rzecz równości płci na lata 2020-2025.

Czytaj też: Dentsu mianuje globalnego dyrektora ds. strategii. Został nim Hamish Kinnibugh

(AMS, 28.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.