Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat Play przesunął premierę nowego sezonu programu Wołoszańskiego. Powodem start w wyborach

Wołoszański startuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Sam poprosił Polsat Play o zmianę planów programowych (screen: YouTube/Polsat)

Polsat Play przesunął premierę nowego sezonu programu "Tajna historia XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego z października na listopad – nieoficjalnie ustalił "Presserwis".

Ma to związek z trwająca kampanią wyborczą do parlamentu. Wołoszański startuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Z naszych informacji wynika, że o taką zmianę poprosił sam Wołoszański. Bez zmian w Polsat Play będą nadawane powtórki jego programów.

Wołoszański: "Programy i kampania nie łączą się"

Jak informowaliśmy, kanał TVP Historia wycofał z oferty archiwalne programy Wołoszańskiego, w tym "Sensacje XX wieku". Według TVP emisja jego cykli w okresie przedwyborczym byłaby dodatkową formą promocji jego osoby.

Czytaj też: TVP odpowiada na film Agnieszki Holland. Pokaże drugą edycję koncertu "Murem za polskim mundurem"

– Po tym, jak prezes Kaczyński namawia, żeby niszczyć wrogów, można było się tego spodziewać – mówił w sierpniu "Presserwisowi" Bogusław Wołoszański, komentując zdjęcie jego programów z TVP Historia. I dodał: – Przykro mi, ale w sumie dobrze, bo te programy już były bardzo zgrane. Dodatkowo, to są produkcje sprzed 30 czy 40 lat. W tym czasie zmieniła się telewizja, zmieniła się realizacja i sposób prowadzenia.

Wołoszański prowadził też ostatnio cykl "Wojna według Wołoszańskiego" na kanale "Super Expressu" na YouTube. – W "Super Expressie" sam prosiłem o jego zawieszenie. Dlatego, że praca nad programem i kampania wyborcza nie łączą się – mówił nam Bogusław Wołoszański.

Czytaj też: Krzysztof Luft złożył skargę do KRRiT na notoryczne naruszanie ustawy przez TVP

(MNIE, 22.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.