Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP odpowiada na film Agnieszki Holland. Pokaże koncert "Murem za polskim mundurem"

Koncert poprowadzi Anna Popek (fot. Paweł Wodzyński/East News)

TVP 1 pokaże dziś drugą edycję koncertu "Murem za polskim mundurem". Zostanie on nadany w dniu premiery kinowej filmu Agnieszki Holland pt. "Zielona granica" o wydarzeniach na granicy polsko-białoruskiej.

Telewizja Polska tłumaczy, że organizuje koncert, by wesprzeć polskie służby mundurowe strzegące wschodniej granicy. Wydarzenie odbędzie się w Mielniku i zostanie oparte na piosenkach żołnierskich i patriotycznych, np. "O mój rozmarynie", "Rozkwitały pąki białych róż" i "Wojenko, wojenko".

Już druga edycja koncertu

Wystąpią: Halina Mlynkova, Anna Józefina Lubieniecka, Natalia Krakowiak, Marek Piekarczyk, Antek Smykiewicz, Łukasz Drapała i Bartas Szymoniak. Koncert poprowadzi prezenterka TVP Anna Popek. Początek zaplanowano na 18.

Czytaj też: Dziennikarze przesłuchiwani, bo pisali o fikcyjnym zatrudnieniu siostry Morawieckiego

Pierwszą edycję tego wydarzenia pokazano pod koniec 2021. Jego organizację zapowiedział ówczesny prezes TVP Jacek Kurski.

Według Nielsen Media inny tegoroczny koncert pt. "Razem dla bezpiecznych granic", który również miał być wyrazem wsparcia dla służb, nadany 17 września w TVP 1 po "Teleexpressie", miał średnio 693 tys. widzów przy 7,3 proc. udziału w grupie ogólnej 4+. To wynik zbliżony do średniej stacji. W pierwszym półroczu Jedynka notowała bowiem 7,97 proc. udziału w grupie ogólnej 4+. W trakcie koncertu wystąpiły m.in. Natasza Urbańska i Viki Gabor.

Rządowa propaganda atakuje film Agnieszki Holland

Druga edycja "Murem za polskim mundurem" zostanie nadana w dniu premiery filmu Agnieszki Holland pt. "Zielona granica". Jak informowaliśmy, TVP opublikowała we wtorek nieautoryzowane przez twórców i dystrybutora fragmenty tego filmu.

Czytaj też: Krzysztof Luft złożył skargę do KRRiT na notoryczne naruszanie ustawy przez TVP

Ponadto już od kilku tygodni jest on wykorzystywany przez rządową propagandę jako przykład nieuprawnionych ataków opozycji na straż graniczną. Rząd utrzymuje bowiem, że na granicy polsko-białoruskiej nie dochodzi do żadnych nieprawidłowości.

W czwartek podano, że przed pokazami filmu "Zielona granica" w kinach studyjnych ma być wyświetlany rządowy spot, który mówi o operacji hybrydowej, wymierzonej w Polskę i stworzeniu zapory na granicy. Emisja spotu to decyzja MSWiA, które chce w ten sposób odpowiedzieć na film Holland. Jak podała Gazeta.pl, klipu na pewno nie będą jednak emitować kina Helios (Grupa Agora SA).

Czytaj też: Tusk ogłosił, że politycy PO będą chodzić do TVP. Konferencję zakłócił Michał Rachoń

(MNIE, KOZ, 22.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.