Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miejscy pracownicy podszywają się pod niezależną lokalną "Gazetę Radomszczańską"

Urzędnicy wmawiali mieszkańcom, że roznoszą za darmo "Gazetę Radomszczańską". W rzeczywistości roznosili "Nasze Radomsko" – biuletyn propagandowy urzędu miasta (fot. PAR)

Pracownicy miejscy z Radomska podszywali się pod kolporterów "Gazety Radomszczańskiej" i roznosili biuletyn urzędu miejskiego. – Jeżeli ten proceder nie zostanie przerwany, złożymy zawiadomienie do prokuratury – przestrzega wydawca tygodnika Andrzej Andrysiak.

Urzędnicy wmawiali mieszkańcom, że roznoszą za darmo "Gazetę Radomszczańską". W rzeczywistości roznosili "Nasze Radomsko" – biuletyn propagandowy urzędu miasta.

Urząd nie zaprzecza doniesieniom

"Ktoś zadzwonił z domofonu do moich drzwi. Na pytanie, o co chodzi odpowiedział, że chce zostawić »Gazetę Radomszczańską«. Trochę się zdziwiłam, co to za akcja, bo o żadnym rozdawaniu gazety za darmo nie informowaliście" – cytuje "GR" jedną ze swoich czytelniczek. I dalej: "Pan wręczył mi gazetę i poszedł do skrzynek pocztowych".

Czytaj też: Darmowy magazyn Orlenu zmienia tytuł i staje się orężem wyborczym PiS

Redakcja gazety sprawdziła, czy za dystrybucję miejskiego biuletynu odpowiada urząd, czy firma zewnętrzna. Urząd przyznał, że kolportaż organizuje własnymi siłami i nie zaprzeczył nieoficjalnym doniesieniom.

– Na razie mamy trzy takie sygnały z różnych miejsc w mieście, ale poprosiliśmy czytelników, by dawali nam znać o każdym następnym – mówi Andrzej Andrysiak, wydawca tygodnika. – Reagujemy natychmiast. Podszywanie się pod nasz tytuł jest karalne. Jeżeli ten proceder nie zostanie przerwany, złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez urzędników przestępstwa nieuczciwej konkurencji, utrudniania lub tłumienia krytyki prasowej oraz podszywania się pod inną osobę poprzez wykorzystanie jej wizerunku – zapowiada.

Czytaj też: Szefowa TVP 3 Poznań odwołana. Agata Ławniczak kierowała oddziałem od 2016 roku

(PAR, 08.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.