Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Influencerzy i youtuberzy najniżej w rankingu szanowanych zawodów. Badanie SW Research

Twórcy internetowi nie cieszą się dużym poważaniem wśród Polaków – wynika z badania SW Research (fot. Laura Chouette/Unsplash.com)

Polacy największym poważaniem darzą strażaków oraz przedstawicieli zawodów medycznych, a najniższym twórców internetowych i polityków – wynika z trzeciej edycji badania SW Research „Ranking prestiżu zawodów i specjalności”.

W 2023 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej poważania mają zawody strażaka (84 proc. wskazań) i ratownika medycznego (83 proc.).

Czytaj też: YouTube sprawdza, jak nakłonić użytkowników do wyłączenia blokerów reklam

Press

(fot. materiały prasowe)

Na przeciwnym biegunie są influencer i youtuber, których pracę szanuje ok. 13 proc. ankietowanych (rok temu 16 proc.). Niewiele wyżej są: polityk (14 proc.) i poseł (16 proc.).

Press

(fot. materiały prasowe)

Dziennikarza poważaniem darzy co trzeci badany (33 proc. wskazań).

Badanie przeprowadzono w dniach 25-27 kwietnia techniką CAWI przez instytut badawczy SW Research na reprezentatywnej próbie 1021 Polaków w wieku 16-80 lat.

Czytaj też: Elon Musk znalazł nową szefową Twittera? Ma nią zostać Linda Yaccarino z NBCUniversal

(AMS, 12.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.