Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube sprawdza, jak nakłonić użytkowników do wyłączenia blokerów reklam

Google potwierdził, że testy są prowadzone na małej grupie użytkowników (fot. Twitter/Dextero)

Google rozpoczął testy oprogramowania, które ma utrudniać użytkownikom korzystanie z aplikacji blokujących wyświetlanie reklam w serwisie YouTube.

Prowadzenie testów potwierdziło amerykańskiemu serwisowi Dextero biuro prasowe firmy. "Prowadzimy eksperyment, który nakłania widzów z włączonymi blokerami reklam do zezwolenia na wyświetlanie reklam w YouTube lub wypróbowania usługi YouTube Premium" – napisano w oświadczeniu koncernu. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, korzystanie z oprogramowania wykrywającego blokery reklam nie jest niczym nowym, "a inni wydawcy regularnie proszą widzów o wyłączenie blokerów".

Czytaj też: Elon Musk znalazł nową szefową Twittera? Ma nią zostać Linda Yaccarino z NBCUniversal

Zgodnie z raportami Google w 2022 roku z usługi YouTube Premium (w której YouTube nie wyświetla reklam) korzystało 80 mln osób. W tym czasie z serwisu korzystało 2,5 mld użytkowników. Subskrypcja YouTube Premium kosztuje obecnie 23,99 zł.

(KAP, 12.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.