Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk znalazł nową szefową Twittera? Ma nią zostać Linda Yaccarino z NBCUniversal

Linda Yaccarino kieruje działaniami reklamowymi NBCUniversal od blisko dekady. Teraz jest główną kandydatką na zostanie CEO Twittera (screen: YouTube/Elon Alerts)

Według "The Wall Street Journal", czwartkowy wpis Elona Muska, że znalazł w końcu nowego CEO dla Twittera, ma mocne podstawy. Rozmowy w sprawie objęcia funkcji prowadzi Lina Yaccarino, globalna szefowa reklamy w NBCUniversal.

Elon Musk napisał w czwartek na Twitterze, że zatrudnił nowego szefa serwisu, co prawdopodobnie zakończy jego siedmiomiesięczny okres kierowania firmą mediów społecznościowych, którą w zeszłym roku kupił za ok. 44 mld dol.

Czytaj też: Elon Musk wprowadza do Twittera połączenia głosowe i zaszyfrowane wiadomości

Musk zdecydował się nie podawać wprost nazwiska swojego następcy, ale napisał na Twitterze, że "zacznie za około 6 tygodni". Dyrektor generalny Tesli od dawna mówi, że planuje ustąpić z najwyższego stanowiska, gdy tylko znajdzie "kogoś na tyle głupiego, by podjąć tę pracę!".

Linda Yaccarino jest obecnie szefową globalnej reklamy i partnerstwa w NBCU, gdzie pracuje ponad 10 lat. Jak donosi "WSJ", odegrała kluczową rolę w uruchomieniu obsługiwanej przez reklamy usługi przesyłania strumieniowego Peacock.

Znawcy branży medialnej dyskutowali w czwartek o nazwisku Yaccarino jako możliwym następcy Muska, donosi serwis Insider. Wcześniej miała powiedzieć znajomym, że aspiruje do bycia dyrektorem generalnym Twittera.

Jak stwierdza Insider, inną ewentualną kandydatką jest Ella Irwin, która obecnie kieruje działaniami na rzecz zaufania i bezpieczeństwa Twittera.

Czytaj też: Disney+ stracił w pierwszym kwartale 4 mln subskrybentów. I podniesie ceny

(MAC, 12.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.