Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zaslav: Nie będzie równoległych premier filmów Warner Bros. w kinach i na Max

Szef Warner Bros. Discovery uznał, że filmy najpierw powinny zarobić swoje w kinach, a dopiero potem trafiać do streamingu (fot. materiały prasowe)

Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery David Zaslav wystąpił na zjeździe przedsiębiorców kinowych w Las Vegas i złożył wyczekiwane w branży oświadczenie. Filmy kinowe produkowane przez Warner Bros. nie będą równolegle trafiać do kin i na nową platformę streamingową Max. Podobnych praktyk próbował w 2021 roku jeszcze w ramach WarnerMedia (przed fuzją z Discovery i powstaniem WBD) szef spółki Jason Kilar. Równoległe premiery na HBO Max wywoływały oburzenie branży kinowej. 

Zaslav pojawił się na CinemaCon, corocznym zjeździe wystawców kinowych. "W Warner Bros., w DC Studios wierzymy, że wszystko jest możliwe. Ten biznes może być większy i silniejszy niż kiedykolwiek. Nie chcemy robić filmów bezpośrednio do transmisji strumieniowej. Nie spieszymy się z przedstawieniem filmów Maxowi" - powiedział Zaslav na scenie w Caesar's Palace.

W nadchodzącym roku firma wydała 14 filmów kinowych. Zaslav powiedział, że ma nadzieję na 20 dużych premier kinowych rocznie.

"Kiedy robisz premierę filmu w kinach, mamy cały strumień monetyzacji. Buduje markę, co potem jest korzystne dla platformy streamingowej" - oświadczył.

Platforma Max łącząca HBO Max z Discovery+ ma wystartować 23 maja.

(MAC, 27.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.