Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa CMWP nawołuje do udziału w marszach w obronie papieża. "Naciągany zarzut"

Jolanta Hajdasz ubolewa, że TVN i Agorę wspierają katolickie miesięczniki "Więź" i "Znak" (screen: YouTtube.com/kanał Telewizja Republika)

Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i wiceprezeska SDP, zachęca do udziału w marszach w obronie Jana Pawła II. Mediom piszącym o papieżu zarzuca braki warsztatowe i granie na emocjach. "Dlatego np. posługują się tak mocno naciąganym i sfingowanym zarzutem dotyczącym krzywdy wyrządzonej dziecku" – twierdzi Hajdasz.

"Obrona Papieża Polaka to obowiązek nie tylko katolików, ale wszystkich uczciwych ludzi, również niewierzących" – mówiła na antenie Radia Maryja szefowa CMWP, Jolanta Hajdasz, która jest również felietonistką stacji.

Czytaj też: Część rady programowej Radia Szczecin chciała bronić naczelnego Duklanowskiego

W materiale opublikowanym na stronach internetowych Radia Maryja twierdzi, że dziennikarze publikujący materiały o pedofilii w kościele i wiążący ją z osobą Jana Pawła II oddziałują jedynie na emocje odbiorców.

"Dlatego np. posługują się tak mocno naciąganym i sfingowanym zarzutem dotyczącym krzywdy wyrządzonej dziecku, bo zanim zdążymy na chłodno, czyli bez emocji, przyjrzeć się zarzutom, zanim zorientujemy się, że coś jest nielogiczne i nieracjonalne, nasza podświadomość podsunie nam oceny wywołane odruchem współczucia dla bezbronnej istoty, jaką jest dziecko" – twierdzi Hajdasz.

Materiały o ukrywaniu pedofilii w kościele nazywała "skandalicznymi pod względem warsztatowym", zawierającymi "zniekształcenia, przeinaczanie faktów, oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia i bezpodstawne oskarżenia", ubolewając, że TVN i Agorę wspierają katolickie miesięczniki "Więź" i "Znak".

Czytaj też: Tygodnik „NIE” przygotowuje pozew i nową okładką odpowiada Obajtkowi na wycofanie z Orlenu

Stwierdziła też, że "działania uderzające w postać Papieża Polaka to element globalnej operacji socjotechnicznej", a materiały TVN i Agory zwierają wszystkie "dziennikarskie wykroczenia" wymienione w Międzynarodowej Karcie Etyki Dziennikarskiej. "Z rzetelnym dziennikarstwem ani reportaż TVN, ani publikacja Agory nie ma nic wspólnego" – mówiła.

Wzywała również do udziału w marszach w obronie Jana Pawła II, jakie mają się odbyć 2 kwietnia i podpisywania petycji w jego obronie. "Zainteresujmy się, czy w naszej parafii, na naszym osiedlu, w naszej gminie czy naszym mieście odbywa się taki marsz, bo jeśli nie, to warto się zorganizować, zgłosić do księdza proboszcza, rady osiedla czy gminy i zapytać, jak można to zrobić" – zaapelowała.

Nie udało nam się wczoraj skontaktować z Jolantą Hajdasz.

Czytaj też: „Dziennik Wschodni” znów bez redaktora naczelnego. Rezygnacja po nieco ponad miesiącu

(PAR, 17.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.