Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przedszkole. Bucza, luty 2022" – wystawa fotografii w siedmiu polskich miastach na nośnikach reklamy zewnętrznej

Piwnica była obliczona na schron dla 100 osób, w szczytowym momencie mieszkało w nim 350 (fot. materiały prasowe)

Fotografie "Przedszkole. Bucza, luty 2022" autorstwa Olgi Maistrenko od 24 lutego do 5 marca będzie można zobaczyć na cyfrowych ekranach Jet Line w największych miastach w Polsce oraz sieci Smart Citylight Warexpo w Warszawie.

– Kiedy fotograf, taki fotografujący uroczystości rodzinne, jakim byłam w Buczy, robi zdjęcia? Kiedy są chrzciny, ślub, wesele, urodziny, kiedy jest wesoło i jest okazja.
Wojna to nie jest ta okazja. Kiedy schroniliśmy się w piwnicy przedszkola mojej córki, zabrałam ze sobą aparat nie po to, żeby robić tam zdjęcia, tylko żeby nie został zniszczony. Ale ludzie mówili: skoro masz aparat, rób zdjęcia, musisz je robić.
To jest nasza historia. Rób. Żeby nikt potem nie powiedział, że tego nie było, że to się nie wydarzyło – opowiada Olga Maistrenko i dalej wspomina: – Po paru dniach już nie mogłam wziąć aparatu do ręki i nie wzięłam go przez prawie trzy miesiące, nawet kiedy już byłyśmy bezpieczne w Warszawie. Po prostu nie byłam w stanie, ręce mi się trzęsły, coś mnie ściskało w środku. Nagle nie potrafiłam robić zdjęć. Robienie zdjęć przestało kojarzyć mi się z radością ludzi – dodaje.

Czytaj też: Media ze specjalnymi programami i rozmowami w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę

Bucza to miasto w obwodzie kijowskim, gdzie rosyjscy żołnierze popełniali zbrodnie na ludności cywilnej. Olga Maistrenko blisko dwa tygodnie spędziła z rodziną w piwnicy przedszkola, do którego chodziła jej córka. Piwnica była obliczona na schron dla 100 osób, w szczytowym momencie mieszkało w nim 350. Około połowy to dzieci w różnym wieku, od niemowlaków po nastolatków. Olga Maistrenko i jej siedmioletnia dzisiaj córka wyszły z Buczy 8 marca, od 10 marca mieszkają w Warszawie.

Maistrenko pracuje w Jet Line, jest fotografką. Na zdjęciach są zatrzymane momenty z przełomu lutego i marca 2022. 

Wystawę można będzie zobaczyć w przestrzeni Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Łodzi i Krakowa dzięki współpracy dwóch firm z branży reklamy zewnętrznej – Jet Line i Warexpo, które udostępniły swoje nośniki digital out of home.

Czytaj też: Rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę dominującym tematem w prasie i internecie

(MAC, 24.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.