Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media ze specjalnymi programami i rozmowami w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę

Temat rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie zdominuje dziś ramówki kanałów informacyjnych (fot. Pixabay.com)

Stacje radiowe i telewizyjne kanały informacyjne przygotowały na dziś specjalne programy, reportaże i rozmowy dotyczące pierwszej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę.

W TVN 24 cały dzień będzie poświęcony rocznicy wybuchu wojny. Stacja ma gościć m.in. mieszkańców zagrożonych rejonów okupowanego państwa, analityków i specjalistów wojskowych, ukraińskich dziennikarzy oraz osoby pomagające uchodźcom. Gośćmi będą też dziennikarze TVN, którzy byli na miejscu konfliktu i relacjonowali jego przebieg, m.in. Michał Przedlacki z "Superwizjera", Wojciech Bojanowski, Jacek Tacik i Tomasz Kanik.

W TVP Info od wczesnych godzin porannych emitowane będzie wydanie specjalne. Ponadto na cały dzień są zaplanowane transmisje z najważniejszych wydarzeń związanych z rocznicą napaści Rosji na Ukrainę, rozmowy z gośćmi oraz rocznicowe reportaże.

Czytaj też: Rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę dominującym tematem w prasie i internecie

Na antenie TVP World zaplanowano natomiast całodzienne wydanie specjalne nadawane z Warszawy i Kijowa. Stacja połączy się z reporterami w Odessie, Lwowie, Kiszyniowie, Wilnie, Rydze, Brukseli, Londynie i Waszyngtonie. Wśród gości będą wicepremier Ukrainy Olga Stefaniszyna czy też były ambasador Kanady w Kijowie Roman Waschuk.

Natomiast wieczorem TVP Polonia wyemituje wydanie specjalne programu "Polonia 24". W programie znajdą się łączenia z Jasionką i Przemyślem, czyli ze strategicznymi miejscami z punktu widzenia niesionej przez Polaków pomocy humanitarnej dla Ukraińców, a gościem będzie abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Temat rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę ma być też szeroko obecny na antenach informacyjnych Telewizji Polsat. – W rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie zarówno w Polsat News, jak i Wydarzeniach 24 będą relacje naszych reporterów z Kijowa, Lwowa oraz z działań na froncie. W studiu pojawią się specjalni goście i rozmowy na temat sytuacji wojennej, polityki wobec agresji, sankcji nakładanych na Federację Rosyjską itd. – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe Polsatu.

Czytaj też: TVP 1, TVP 2 i Polsat pokażą koncerty wsparcia dla Ukraińców

W News 24 (Astro) przez cały dzień będzie nadawane wydanie specjalne. W stacji zagoszczą m.in. gen. Waldemar Skrzypczak, gen. Leon Komornicki i Wiktoria Bieliaszyn, dziennikarka "Gazety Wyborczej". W związku z rocznicą stacja pokaże też reportaże. Będą to m.in. "Haker", opowiadający historię chłopaka, który prowadzi własną wojnę informacyjną z rosyjskimi hakerami i "Waleria". A także reportaż prezentujący losy kobiety, która uciekła wraz z córką z Charkowa do Lwowa i tam, aby dać ludziom radość w czasie wojny, zatrudniła się w klubie komediowym. News 24 nada też film dokumentalny swojej reporterki Darii Korsak, opowiadający o tym, jak rozpoczęła się wojna.

Okolicznościowe wywiady i rozmowy przygotowały też RMF FM i Radio RMF24. Gościem specjalnym będzie prezydent Andrzej Duda. Rozmowa "7 pytań o 7.07" z udziałem prezydenta rozpocznie się w "Faktach RMF FM" o godz. 7, a jej kontynuacja jest przewidziana w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24. Tematowi rocznicy będą też poświęcone m.in. "Poranek Radia RMF24", "Poranna rozmowa w RMF FM" i "Popołudnie Radia RMF24", a w południe zostanie nadana debata "Świat. Polska. Ukraina. 2023" (początek w "Faktach RMF FM", a całość w Radiu RMF24 i w portalu RMF24.pl).

W pierwszą rocznicę wybuchu wojny Radio Zet wprowadzi specjalną oprawę dźwiękową. Na antenie pojawią się dodatkowe wydania programu "Gość Radia Zet", wydłużone "Wiadomości Radia Zet" oraz dodatkowe wydania serwisów informacyjnych w połówkach godzin – od godz. 5 do 19. Ponadto w "Wiadomościach Radia Zet" będzie można usłyszeć głosy ukraińskich dziennikarzy mieszkających w Polsce – Ołeny Babakovej i Żeni Klimakina.

Czytaj też: Ukraińska kampania "Dziękuję Ci, Polsko!" dotarła do ponad 13,5 mln telewidzów

Polskie Radio dla Ukrainy w porannym paśmie nada relacje z różnych miast Ukrainy. Relacje i specjalne audycje związane z rocznicą będzie można również usłyszeć w Programie 1. Jedynka nada m.in. rozmowę Wojciecha Cegielskiego z admirałem Robem Bauerem, szefem komitetu wojskowego NATO (wywiad pojawi się również w specjalnym odcinku podcastu Cegielskiego "Podcast Świat" na YouTube). Program 2 wyemituje natomiast m.in. transmisję koncertu z Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, który zostanie poświęcony pamięci ofiar agresji Rosji na Ukrainę, a Polskie Radio Chopin – transmisję koncertu symfonicznego "Solidarni z Ukrainą" z Filharmonii Zielonogórskiej.

Z kolei serwis Canal+ Online przygotował specjalną kolekcję z filmami dokumentalnymi, przedstawiającymi realia życia za wschodnią granicą, np. "9 żyć" i "Gdy wiosna zawitała do Buczy".

Ponadto TVP i Polsat pokażą koncerty charytatywne. Rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę ma być również dominującym tematem w prasie i internecie oraz radiu Tok FM, a "Super Express" będzie nadawał specjalny program pt. "Rok Wojny".

Czytaj też: Żądając kar dla komercyjnych nadawców, szef KRRiT może dążyć do odebrania im koncesji

(MNIE, 24.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.