Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zatrzymano Polaka podejrzewanego o udział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza

Peter R. de Vries zajmował się głównie sprawami głośnych morderstw (screen: YouTube.com/RTL)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 35-letniego Konrada G., który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania i podejrzewany o udział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa.

Konrad G. został zatrzymany przy okazji akcji wymierzonej przeciwko grupie osób wytwarzających narkotyki w województwie lubuskim. Pochodzący z powiatu hrubieszowskiego mężczyzna wcześniej był notowany za przestępstwa narkotykowe oraz włamania.

Czytaj też: "Interwencja" Polsatu i "Uwaga" TVN dostały list pożegnalny od ofiar wybuchu w Katowicach

Do zabójstwa Petera R. de Vriesa doszło latem 2021 roku. Dziennikarz został postrzelony, gdy wychodził ze studia telewizyjnego w Amsterdamie. Kilka dni później zmarł w szpitalu z powodu odniesionych ran. Początkowo o morderstwo oskarżono jedynie Polaka Kamila E., prowadzącego samochód uciekający z miejsca zamachu oraz Holendra Delano G., który miał pociągnąć za spust. Następnie do grona podejrzanych dołączyły kolejne osoby, w tym Polacy – Krystian M., oskarżany o zorganizowanie zabójstwa dziennikarza i Konrad W., który miał m.in. dostarczyć zabójcom broń.

Peter R. de Vries zajmował się głównie sprawami morderstw, w tym zabójstwem studentki, które nie zostało wyjaśnione od 30 lat.

Czytaj też: KRRiT może zająć się postępowaniem w sprawie ukarania TVN za "Siłę kłamstwa"

(MNIE, 01.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.