Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Państwowe media dostaną z budżetu 2,7 mld zł. Sejm odrzucił wczoraj poprawki Senatu

Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu do budżetu na 2023 rok (screen: YouTube/Sejm RP)

Sejm odrzucił w czwartek wieczorem propozycję wykreślenia z ustawy budżetowej 2,7 mld zł dla telewizji i radiofonii rządowej. Odrzucił również wszystkie pozostałe poprawki Senatu.

Sejm odrzucił w czwartkowym wieczornym głosowaniu poprawkę Senatu, która zakładała skreślenie z ustawy budżetowej 2,7 mld zł, jakie publiczna radiofonia i telewizja ma otrzymać jako rekompensatę za utracone wpływy z abonamentu. Obecnie Polskie Radio i TVP dostają niemal 2 mld zł rocznie.

Czytaj też: Szef KRRiT chce ukarać Radio Szczecin i TVP Info za "emisję treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila"

Senatorowie zgłosili w sumie 77 poprawek, Sejm odrzucił jednak wszystkie. Teraz ustawa trafi do prezydenta. Andrzej Duda nie może odmówić jej podpisania.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm w grudniu 2022 roku ustawą tegoroczne wydatki budżetu wyniosą 672,7 mld zł, dochody 604,7 mld zł, a deficyt budżetu nie może przekroczyć 68 mld zł.

Czytaj też: W Radiu Białystok dziennikarz prowadził audycję, będąc pod wpływem alkoholu

(PAR, 27.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.