Temat: programy telewizyjne

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix szykuje kolejne polskie produkcje. Zainwestował 400 mln złotych

Netflix zrealizował dotychczas ponad 30 polskich filmów i seriali (Fot. materiały prasowe)

Netflix w 2022 roku zainwestował 400 mln zł w polskie filmy i seriale. Platforma streamingowa zapowiedziała cztery kolejne projekty, w tym serial realizowany przez twórców "Wielkiej wody".

"Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat" – zadeklarował w komunikacie Reed Hastings, prezes Netfliksa. Serwis zrealizował dotychczas ponad 30 polskich filmów i seriali. 

Czytaj też: Amazon Prime Video zdystansował Netflixa w Stanach Zjednoczonych

Netflix zrealizuje serial "Heweliusz", dramat katastroficzny inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz. Będzie to kolejny serial realizowany przez twórców "Wielkiej Wody": reżysera Jana Holoubka, producentkę Annę Kępińską i scenarzystę Kaspra Bajona. 

Powstanie również serialowy neo-western "Idź przodem bracie", opowiadający współczesną historię starcia dwóch rodzin, które stoją po dwóch stronach prawa. Za scenariusz odpowie Kacper Wysocki, za produkcję Łukasz Dzięcioł, a za reżyserię Maciej Pieprzyca.

Zapowiedziano także drugą i trzecią część sensacyjnej "Furiozy". Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowie Cyprian T. Olencki, a za produkcję – Marcin Zarębski i Magdalena Szwedkowicz.

Z kolei "Lady Janosik" ma być filmem przygodowym, w którym nastolatka spotyka na swej drodze bandę górali, a legenda Janosika ożywa w nowoczesnej interpretacji. Za reżyserię odpowiada Kalina Alabrudzińska, za scenariusz – Bartosz Sztybor, a za produkcję – Jan Kwieciński.

Dla porównania w latach 2020-2021 Netflix zainwestował 490 mln zł w rozwijanie biblioteki polskich filmów i seriali, zarówno własnych, jak i licencjonowanych, a także w produkcję zagranicznych tytułów w Polsce.

Czytaj też: Canal+ Premium i Canal+ Online pokażą miniserial "Kryptonim Polska"

(KOZ, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.