Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon Prime Video zdystansował Netflixa w Stanach Zjednoczonych

Do tej pory zawsze przodował Netflix, ale rynek amerykański jest już bardzo nasycony i subskrypcji przybywa niewiele (screen: YouTube/Amazon Prime Video, YouTube/Netflix)

Według nowego rankingu opublikowanego przez Parks Associates, na czele serwisów streamingowych w Stanach Zjednoczonych w odniesieniu do liczby subskrypcji Amazon Prime Video wyprzedził Netflixa, długoletniego lidera zestawienia.

Rankingi firmy badawczej opierają się na szacunkowej liczbie subskrybentów do września br. Parks nie ujawnił rzeczywistych szacunkowych liczb, te ma przedstawić niebawem.

Czytaj też: Disney Channel 14 grudnia zniknie z Rosji. Zastąpi go rosyjskie Sołntse

W najnowszym rankingu Hulu przeskoczył Disney+ i zajął 3. miejsce, Peacock wszedł do pierwszej dziesiątki na 9. miejscu, a Showtime (wcześniej 10. miejsce) wypadło z listy. Netflix ma trudności z rozwojem w USA, bo jego największy rynek jest równocześnie najbardziej nasycony.

Press

(screen: Mediapost.com)

Parks informuje również, że 83 proc. przebadanych gospodarstw domowych ma co najmniej jedną usługę OTT, a z kolei 23 proc. ma aż dziewięć lub więcej.

Czytaj też: Twitter znów usunął konto Kanyego Westa za sympatię dla Hitlera i negację Holokaustu

(MAC, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.