Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Kataru wracają nie tylko polscy piłkarze, ale i część dziennikarzy

Mundial w Katarze potrwa do niedzieli 18 grudnia (screen: YouTube/FIFATV)

Po tym, jak polska reprezentacja odpadła z mundialu, redakcje zmniejszają obsady dziennikarskie w Katarze. Z niektórych mediów do Polski wracają wszyscy wysłannicy na turniej.

Z trojga dziennikarzy, których na mundial wysłał Ringier Axel Springer Polska, w Katarze pozostaje do finału Dariusz Dobek. Na miejscu nie będzie już Izabeli Koprowiak i Roberta Błońskiego.

Z Wirtualnej Polski turniej do końca obsługiwać będzie Mateusz Skierawski. Do Polski wracają Dariusz Faron i Paweł Kapusta.

Czytaj też: Mecz Polska - Francja na trzech antenach TVP śledziło 10,68 mln widzów

Z kolei z Interii mistrzostwa nadal relacjonować będzie z Kataru Michał Białoński z operatorem. W środę przylatują do kraju Sebastian Staszewski i Wojciech Górski.

Z zespołu Sport.pl Dawid Szymczak i Bartłomiej Kubiak będą w Katarze do końca ćwierćfinałów i wrócą w niedzielę 11 grudnia. Na miejscu nadal pracować będzie Dominik Wardzichowski (przyleci do Polski 19 grudnia).

Do niedzieli 11 grudnia w Katarze pracować będą Marcin Wesołek z "Gazety Wyborczej" i Kuba Atys z Agencji Wyborcza.pl. Do końca mistrzostw zostaje zaś Rafał Stec.

Na mundialu wysłanników nie będą mieć już RMF FM i Radio Zet – z Kataru wylatują Paweł Pawłowski i Michał Dukaczewski z RMF FM oraz Krzysztof Wilanowski i Mikołaj Kruk z Radia Zet.

Czytaj też: TVP nie potwierdza, że Dariusz Szpakowski skomentuje finał mundialu

Także dziennikarze TVN 24 – Paweł Łukasik, Tomasz Mildyn i Adrian Mielnik – opuszczą do połowy tygodnia Katar.

Do Polski nie wracają jeszcze wysłannicy Polskiego Radia Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski. – Nasza ekipa zostaje w Katarze, by relacjonować spotkania dla słuchaczy Polskiego Radia – informuje Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia.

Przed turniejem dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zapowiadał, że w momencie, kiedy reprezentacja Polski odpadnie z turnieju, większość z ponad 40-osobowej ekipy opuści Katar.

Mundial w Katarze potrwa do niedzieli 18 grudnia.

Czytaj też: ITV nakręci film o Justinie Fashanu – pierwszym piłkarzu, który wyznał, że jest gejem

(KOZ, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.