Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Szpakowski skomentuje finał MŚ w Katarze. TVP potwierdza

Zestaw komentatorów na najważniejsze spotkania MŚ w Katarze został ogłoszony w niedzielę (fot. Twitter.com/TVP Sport)

Telewizja Polska potwierdziła wczoraj oficjalnie, że mecz finałowy piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze skomentuje Dariusz Szpakowski. Jego partnerem w roli eksperta będzie Sebastian Mila.

"Takim składem wyjdziemy na finały mundialu w Katarze. Solidna ekipa" – awizuje oficjalne konto TVP Sport na Twitterze.

Mecz półfinałowy pomiędzy Argentyną a Chorwacją we wtorek 13 grudnia o godz. 20 poprowadzi Jacek Laskowski w towarzystwie Roberta Podolińskiego. Półfinał w środę 14 grudnia o 20 pomiędzy Francją a Marokiem – Mateusz Borek z Januszem Michalikiem. Mecz o trzecie miejsce w sobotę 17 grudnia o 16 – Maciej Iwański z Marcinem Żewłakowem, a finał w niedzielę o 16 – Dariusz Szpakowski z Sebastianem Milą.

Czytaj też: Dziennikarze sportowi pozytywnie oceniają zmiany w studiu mundialowym TVP Sport

Wcześniejsze mecze w Katarze komentowali też Przemysław Pełka (Viaplay) oraz Sławomir Kwiatkowski. W roli ekspertów natomiast Kazimierz Węgrzyn i Kamil Kosowski.

Szpakowski: "Pora, żeby weszło młode pokolenie"

71-letni Dariusz Szpakowski przed wyjazdem do Kataru zapowiedział, że będzie to ostatni turniej w jego komentatorskiej karierze. Podczas rozpoczętej 20 listopada imprezy miał do skomentowania mniej meczów niż inni. W sumie zaliczy siedem spotkań, dokładnie tyle, ilu potrzeba do zdobycia tytułu mistrza świata, na co szansę mają jeszcze cztery drużyny.

Czytaj też: Piłkarska kadra po mundialu zawodzi marketingowo i wizerunkowo. Ale piłka jest w grze

– To jest mój ostatni mundial. Myślę, że jest już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane i dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesu – powiedział Szpakowski podczas konferencji TVP Sport.

Podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej miał skomentować finał, ale tak ostatecznie się nie stało. 29 listopada Międzynarodowy Związek Dziennikarzy Sportowych wspólnie z FIFA uhonorował polskiego dziennikarza za pracę przy dwunastym mundialu w karierze. Statuetkę wręczył mu Brazylijczyk Ronaldo, mistrz świata i król strzelców MŚ w 2002 roku.

Ostatnie mecze Szpakowskiego to występy Brazylii

Dariusz Szpakowski karierę rozpoczynał w 1976, w Polskim Radiu. Pierwszy mundial obsłużył w Argentynie w roku 1978. W 1986 zadebiutował w barwach TVP na MŚ w Meksyku i od tamtej pory pozostawał komentatorem numer jeden, na ogół komentując nie tylko finały, ale także mecze reprezentacji Polski, gdy trafiała na tę imprezę w latach 2002, 2006 i 2018.

Czytaj też: Grant Wahl, słynny reporter, zmarł na meczu MŚ w Katarze. To on upomniał się o prawa LGBTQ

W Katarze spotkania Polaków komentowali Jacek Laskowski i Mateusz Borek. Większość komentatorów prowadziła transmisje z różnymi ekspertami, Szpakowski na ogół z Sebastianem Milą.

Z sześciu dotąd poprowadzonych przez Szpakowskiego meczów pięć to były występy Brazylii.

Czytaj też: Fatalny PR Czesława Michniewicza. Konflikt z dziennikarzami, afery i napięcia w PZPN

(MAC, 12.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.